Lifestyle

Jak začít konverzaci na Badoo

Jak začít konverzaci na Badoo

Seznamování prostřednictvím internetu a sociálních sítí je vzhledem k tomu, kolik času většina z nás v dnešní době tráví online, prakticky nevyhnutné. Někteří lidé sice dávají přednost klasickému seznamování bez pomoci moderních technologií, čas od času však i oni zabrousí do neprobádaných internetových vod a využije netušené možnosti, které nabízí různé platformy. Jednou z nich je i Badoo, internetová seznamka určená pro velmi široký okruh zájemců.

Jak Badoo funguje

Badoo je klasická seznamka, která funguje na bází konverzace v reálném čase prostřednictvím chatovacího nástroje. Používání Badoo je bezplatné, vyžaduje ovšem registraci, která rovněž slouží k vytvoření profilu, na jehož základě se s dalšími uživateli seznamujete. Základní bezplatná verze Badoo nabízí možnost procházet si profily uživatelů v okolí a přidávat k nim sympatii (srdíčko). Kontaktovat pak lze pouze profily, s nimž získáte shodu (tedy odpoví rovněž sympatií). Konverzace probíhá prostřednictvím platformy klasickým chatováním s využitím emotikonů.

Jak se chovat na Badoo

Využívání Badoo je velmi jednoduché a intuitivní, a zároveň je striktně založeno na upřímnosti. Platforma disponuje systémem nahlašování nevhodného chování, jehož prostřednictvím jsou blokováni uživatelé porušující běžné dobré mravy – standardně se jedná o tyto prohřešky:

  • nevhodná nebo zavádějící, případně ukradená fotografie
  • nepravdivé údaje uvedené na profilu, falešný profil
  • hrubé či nevhodné chování při konverzaci

Zahájení konverzace na Badoo

Pokud nevíte, jak konverzaci vhodným způsobem zahájit, existuje několik triků, které obvykle vychází přímo z toho, co mají jednotliví uživatelé uvedeno na profilu. Při procházení profilů se tak zaměřujte na detaily včetně toho, odkud uživatel/ka pochází, co dělá, jaký je jeho/její věk apod. Každý z těchto aspektů je spojený s určitým stereotypem nebo zajímavostí, na kterou můžete navázat. I když konkrétní osoba není přesně váš typ, nezavrhujte ji, drobné rozdíly občas nejsou na škodu. K zahájení konverzace je nutná vzájemná sympatie – jakmile k ní dojde, můžete hned začít psát. Ideální zahájení konverzace pak vychází z nějaké informace na profilu.