Technologie

Jak vytvořit skupinu na Instagramu

Jak vytvořit skupinu na Instagramu

Vytvoření skupiny na Instagramu v pojetí, které známe z Facebooku bohužel není možné. I tak však můžete vytvářet skupinové chaty, které umožní sdílet zprávy s více uživateli najednou podobně jako je tomu například v Messengeru. Jak při vytváření chatovací skupiny na IG postupovat si rozebereme v následujícím článku.

Skupiny na Instagramu neexistují

Jak bylo uvedeno hned v samotném úvodu našeho článku, vytvořit skupinu uživatelů s určitými zájmy stejně jako na Facebooku bohužel není možné. Princip této sociální sítě je poněkud odlišný, a proto je jedinou možností spojení několika osob využití skupinového chatu. K jeho vytvoření je nutné postupovat následovně:

  • Proklikněte se do menu zpráv
  • Vyberte osoby, které chcete do skupiny zařadit
  • Posílejte zprávy a sdílejte multimédia

Menu odesílání zpráv

Prvním krokem pro vytvoření skupinového chatu je prokliknutí se do menu odesílání zpráv. Ikona se liší podle aplikací na jednotlivé platformy, ale vždy je jasně rozeznatelná se symbolem spojeným s chatováním.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se přihlásit na Messenger bez hesla

Vybrání více osob

Poté již stačí vybrat všechny adresáty, kterým chcete zprávu odeslat. To uskutečníte jejich výběrem ze seznamu nabízených kontaktů nebo prostřednictvím ručního zadání uživatelského jména a následným zakliknutím dané osoby.

Sdílení zpráv nebo multimédií

Nyní už můžete chatovat ve společné skupině s přáteli. Navíc kromě klasických zpráv můžete využívat i dalších funkcí, který nabízí běžný instagramový chat a sdílet i multimédia, obrázky či fotit fotografie přímo do chatovacího vlákna.

Zdroj: Alphr.com