Bydlení a zahrada

Jak vyrobit schody do bazénu

Jak vyrobit schody do bazénu

Výroba schodů do bazénu je důležitá pro pohodlný a bezpečný vstup a výstup z vody. Jak si ale takové schody vyrobit doma? Možností a variant je spousta. Nejjednodušší je výroba dřevěných schodů, které vyrobíte smontováním připravených latí a ošetřením proti vodě. Nejdůležitější je však si práci dobře rozvrhnout a nakoupit potřebný materiál, kterým je:

  • dřevo odolné vůči vlhkosti (např. cedr, borovice) nebo plastové materiály (PVC) – desky a tyče
  • šrouby nerezové
  • barva nebo lak na dřevo a brusný papír
  • pila, vrtací stroj, šroubovák, úhel, měřítko

Měření a řezání

Nejprve si musíte rozhodnout o rozměrech schodů. Základní rozměry by měly být takové, aby byly schody bezpečné a pohodlné pro vstup do bazénu. Výška schodů by měla být rovna hloubce bazénu a šířka by měla být dostatečná pro pohodlné použití.  Jakmile máte rozměry, začněte řezat dřevo na požadovanou velikost. Budete potřebovat dvě delší díly pro strany schodů a několik kratších dílů pro samotné schody.

Sestavení

Poté, co máte všechny díly připravené, začněte sestavovat schody. Začněte spojováním schodů se stranami pomocí šroubů. Ujistěte se, že jsou všechny schody rovnoběžné a rovnoměrně rozmístěné. Jakmile jsou všechny schody na místě, připevněte tyče na zadní stranu schodů pro extra podporu.

Úprava a kontrola

Nyní vyhladíte povrch schodů brusným papírem a nalakujeme ochranným lakem. Nechte barvu nebo lak vyschnout dle instrukcí výrobce. Až bude vše hotovo a suché, můžete schody umístit k nebo do bazénu. Ujistěte se, že jsou pevně a bezpečně umístěny, aby nedošlo k nehodě.

Mohlo by vás také zajímat: Nízké pH v bazénu

Dokončení a údržba

Po instalaci schodů je třeba je pečlivě očistit a provést  potřebné úpravy. Pravidelně kontrolujte schody na přítomnost prasklin nebo jiných poškození. Pamatujte, že bezpečnost je na prvním místě. Pokud si nejste jisti, zda je tento projekt pro vás, nebojte se požádat o pomoc odborníka.

Výroba schodů do bazénu vyžaduje pečlivé plánování a práci, ale výsledek stojí za to.

Zdroj: 100things2do.ca