Technologie

Jak vypnout chat v SMS: jednoduchý návod

Jak vypnout chat v SMS: jednoduchý návod

Nevíte, jak vypnout chat v SMS a zprávy se vám neustále odesílají jinak, než byste potřebovali? Neustále vám v aplikace zpráv vyskakuje oznámení, že se jedná o RCS chat? Pak postupujte následovně:

  • přejděte do chatu s vybraným uživatelem
  • klikněte na tři tečky s nastavením a vyberte položku „Podrobnosti“
  • aktivujte možnost „Poslat jen jako text (SMS/MMS)“

Přejděte do chatu s vybraným uživatelem

První krok nastavení je velmi snadný. Klikněte na aplikaci zpráv a vyberte chat s uživatelem, který chcete přepnout na běžné SMS zprávy, abyste se dostali k možnostem jeho nastavení. Toho docílíte pouhým kliknutím na vybranou konverzaci.

Mohlo by vás také zajímat: Jak poznat hacknutý Whatsapp

Klikněte na tři tečky s nastavením a vyberte položku „Podrobnosti“

Následně v pravém horním rohu obrazovky zvolte možnost nastavení s ikonou tří teček a po rozbalení nabídky vyberte kliknutím „Podrobnosti“.

Aktivujte možnost „Poslat jen jako text (SMS/MMS)“

V posledním kroku se vám zobrazí rozšířené možnosti. Zajímat vás bude položka „Poslat jen jako text (SMS/MMS)“. U té stačí potažením kolečka provést aktivaci a následně se již zprávy odesílají jako běžné SMSky bez šifrování v rámci end-to-end chatování.

Kdykoliv se rozhodnete vrátit zpět k chatu, stačí stejný způsob zopakovat, jen zvolte potažením v posledním kroku místo aktivace odesílání běžných SMS jejich deaktivaci. Změny se v obou případech projevují okamžitě a není potřeba na nic čekat.

Zdroj: Theverge.com