Zdraví a krása

Jak vypadá plíseň na nohou

Jak vypadá plíseň na nohou

Plíseň na nártech nehtech nebo i dalších částech chodidla může být velmi nepříjemným a omezujícím onemocněním. Pokud máte podezření, že zastihlo i vás, možná si kladete otázku, jak vypadá plíseň na nohou. Typicky ji můžete identifikovat zejména podle následujících znaků:

  • Změna barvy kůže
  • Výskyt „šupinatých míst“
  • Pálení a svědění
  • Zápach

Změna barvy kůže

Jedním z běžných a nejjasnějších projevů, jak vypadá plíseň na nohou je změna barvy kůže na postižených místech. Obvykle se na nich kůže barví do červené, fialové, bílé nebo ve velmi vážných případech i do zelené barvy.

Šupinaté plochy

V místech, kde se plíseň vyskytuje může pokožka také praskat a mohou se na ní objevovat puchýřky. Vlivem toho dochází k vytváření šupinatých míst.

Mohlo by vás také zajímat: Bolest kloubu palce u nohy

Pálení a svědění

Jedním z nejtypičtějších projevů plísně na nohou je také pálení pokožky a charakteristické svědění. Pokud máte pocit, že vás neustále něco svědí pod ponožkami, měli byste rozhodně zpozornět.

Zápach

Kromě viditelných projevů nebývá výjimkou ani zápach chodidel, který je jedním z častých příznaků.

Při dlouhodobých potížích nechte posouzení na odborníkovi

Pokud si nejste jistí správnou identifikací a vaše problémy přetrvávají i po delší době a vyzkoušení léčivých prostředků, měli byste zvážit návštěvu doktora, který vám provede odbornou diagnostiku. Pokud plíseň zachytíte v ranné fázi, nebude léčba problémem, ale v pokročilejších stádiích se může jednat o relativně vážný stav.

Zdroj: Webmd.com