Bydlení a zahrada

Jak vyměnit vypouštěcí ventil WC

Jak vyměnit vypouštěcí ventil WC

Natéká Vám voda z nádržky do záchodové mísy? Pak bude zřejmě potřeba vyměnit vypouštěcí ventil WC. Pokud máte potřebné součástky zvládnete díky tomuto článku výměnu sami bez zbytečného utrácení za instalatéra!

Co budete potřebovat?

Než se pustíte do samotné opravy, ujistěte se, že máte potřebné vybavení. 

Kanálové kleště, kýbl a houba, nastavitelný klíč, velký standardní šroubovák, pilový list, náhradní vypouštěcí ventil, dva šrouby záchodové nádrže, hadice pro přívod vody (pokud je to potřeba).

Jednoduchý návod na výměnu vypouštěcího ventilu

Vypněte vodu, bez tohoto kroku nepostupujte dále! Mohli byste vytopit koupelnu a případně i sousedy. 

Vyjměte nádržku toalety, demontujte šrouby nádrže a starý vypouštěcí ventil. Je potřeba vyčistit veškeré usazené nečistoty, proto před instalací nového vypouštěcího ventilu řádně zkontrolujte zbytek šroubů a setřete nečistoty. 

Nainstalujte nový vypouštěcí ventil. Pokud nevíte, jaký rozměr vypouštěcího ventilu pořídit, kupte ten univerzální, který sedí na většinu WC dodávaných z EU. Můžete si také upravit intenzitu splachování, pomocí dvou posuvníků na vypouštěcím ventilu.

Umístěte nádrž zpět na mísu a zapněte vodu. Zkontrolujte, zda vše správně funguje.

Mohlo by Vás také zajímat: Jak vybrat řemeslníka nebo firmu

Jak funguje vypouštěcí ventil?

Vypouštěcí ventil je důležitý pro plynulý chod toalety. Reguluje množství vody, které se použije na jedno spláchnutí a zabraňuje případné potopě, kterou by mohla způsobit právě absence vypouštěcího ventilu. 

  • PRP vypouštěcí ventil PN20
  • PRP vypouštěcí ventil PN15

Výše jsou uvedené dva základní typy ventilu, které jsou na našem tuzemském trhu k dostání. Stačí tedy dojít do specializovaného obchodu a požádat obsluhu, aby Vám poradila ten správný vypouštěcí ventil. Na internetu jsou součástky k nalezení například zde.

Zdroj:  www.manomano.co.uk