Bydlení a zahrada

Jak vybrat instalatéra?

Jak vybrat instalatéra?

Výběr instalatéra pro práci v našem domě či bytě by měl být dobře promyšlený. Při rekonstrukcích rozvodů vody, kanalizace, topení nebo plynu často stojíme před dilematem, kterému specialistovi takovou práci zadat. V mnoha případech při příležitosti takové opravy okamžitě rekonstruujeme kuchyň a koupelnu. Je důležité vybrat si profesionála.

Kde najít dobrého instalatéra?

Míst, kde najdeme inzeráty, je spousta a jsou dostupné prakticky každému. Pokud nemáme přátele, kteří by nás mohli nasměrovat na dobrého specialistu, jsou pro nás hlavním zdrojem informací místní noviny a jejich stránky s inzeráty, noviny určené pouze k inzerci a samozřejmě internet.

Noviny mají bohužel tu nevýhodu, že tamní nabídky jsou většinou lakonické a nedají nám o instalatérovi mnoho informací ještě předtím, než se ho rozhodneme telefonicky kontaktovat. Proto, abyste měli na začátku větší znalosti mezi profesionály, stojí za to využít příležitostí, které nabízí globální síť webových stránek, například https://vmb-servis.cz a nejpopulárnější vyhledávače. Tam jsme schopni vyhledat nabídky instalatérů pro město, které nás zajímá, a to jak v adresářích firem tak v katalozích.

Jak vybrat instalatéra?

Máme-li před sebou několik nabídek, jsme již schopni provést prvotní výběr. Jedním z hlavních kritérií, kterým bychom se měli řídit, je rok založení společnosti. Ti s mnohaletými zkušenostmi nám dávají větší důvěru v profesionální provedení služby než ti, kteří s hydraulickými a renovačními činnostmi teprve začínají. Důležitý je také rozsah služeb, které daný instalatér Praha 4 poskytuje ve své nabídce. Vyplatí se vybrat takový, který provede všechny práce, které jsme naplánovali, i ty, které mohou být nutné pouze během renovace.

Důležité jsou jak oficiální reference vydané na instalatéra firmami a jednotlivci, kteří využili jeho služeb, tak i názory na internetových fórech. I když tady je třeba být opatrný, protože někdy mohou být nelichotivé názory známkou špatné vůle konkurence a snahou poškodit image opravdu dobrého profesionála. Posledním kritériem je cena.

Nejlevnější nabídky je nejlepší ihned odmítnout, protože to může naznačovat, že instalatér není schopen konkurovat kvalitou poskytovaných služeb, a tak snižuje cenu, aby zákazníky ulovil. Je třeba také pamatovat na to, že je schopen poskytnout konečné nacenění daných prací pouze na místě.