Zdraví a krása

Jak ukládat tuk do prsou: existuje tajný recept?

Jak ukládat tuk do prsou: existuje tajný recept?

Jak ukládat tuk do prsou? Snad každá žena někdy zatoužila po tom, aby se přebytečný tuk místo problémových ukládal v jejím dekoltu. Je to ale vůbec možné a jak toho případně dosáhnout? To si rozebereme v našem následujícím článku.

Tuk se do prsou ukládá stejně jako jinde na těle

Na hlavní otázku si zodpovíme hned v samotném úvodu našeho článku. Ukládat tuk do prsou účelově jednoduše nejde. Nemůžete svému tělu žádným způsobem přikázat, aby tuky ukládalo právě do oblasti dekoltu a jinam na těle nikoliv. Pokud chcete nabírat tuk, musíte počítat s celkovým nabíráním hmotnosti i na dalších částech těla. O tom, v jakých partiích se bude tuk více držet zrovna na vašem těle pak rozhoduje genetika.

Mohlo by vás také zajímat: Změna bradavek na začátku těhotenství: je to normální?

Cílovou partii si vybrat nemůžete

Z toho logicky plyne, že nemůžete žádným způsobem ovlivnit, aby se vám tuk ukládal právě do prsou. Pokud se zvýší vaše celková tělesná hmotnost, velmi pravděpodobně to ovlivní i velikost vašeho poprsí. Je však důležité chápat další negativa plynoucí z přílišného navyšování tělesné hmotnosti a tato cesta tak není ve většině případů vhodná.

Uložení tuku do prsou pomocí chirurgického zákroku

I přes výše uvedené jedna cesta k přesunu tuku do vašeho dekoltu skutečně existuje. Asi vás však nepřekvapí, že bude vyžadovat chirurgický zákrok. Jedná se o tak zvanou autoaugmentace. Kdy v rámci jednoho zákroku odeberou doktoři tuk z vybrané tělesné partie a v rámci druhého ho pak zavedou do vašich ňader. Oproti běžné plastice je však potřeba počítat s menším zvětšením.

Zdroj: Livestrong.com