Finance a peníze

Jak si vydělat peníze ve 13

Jak si vydělat peníze ve 13

Podle legislativy v České republice nesmí pracovat děti a mladiství ve věku do 15 let, kteří nemají ukončené vzdělání. Z toho plyne, že pokud se nacházíte v mladším věku, zatím oficiálně do práce nesmíte. V následujícím článku se podíváme na to, jak si vydělat peníze ve 13 a zda to je vůbec možné.

Do práce skutečně nesmíte

Hned na začátek je nutné říct, že zákonem stanovená hranice má své opodstatnění a děti ve věku mladším než 15 let by skutečně neměli brigády či dokonce zaměstnání vykonávat. Prioritou je jejich školní docházka a správný vývoj po vědomostní i fyzické stránce. Ten by mohl být náročným zaměstnáním ohrožen, a proto se nikdy nesnažte hranici obcházet a hledat nezákonné cesty.

Mohlo by vás také zajímat: Jak nabít notebook bez nabíječky

Poproste rodiče

Přijatelnou alternativou pro vás naopak může být jakákoliv výpomoc v domácnosti. Zkuste rodičům nabídnout pomocnou ruku v různých domácích pracích nebo se přičiňte na zahradě a požádejte je za odměnu o navýšení kapesného. Jistě budou rádi, že ušetří chvíli svého času a vy dosáhnete vysněné odměny. Konkrétních činností je pak celá řada od úklidu, přes venčení domácího mazlíčka.

Využijte blízkého okolí

Další možností je poptat se na možnost výpomoci i vzdálenějších příbuzných nebo třeba sousedů. I jim by se jistě hodila čas od času výpomoc a symbolickou částka, kterou vám nabídnou jako odměnu může zajímavě navýšit váš rozpočet. Nikdy však nezapomínejte předem informovat své rodiče a vyžádat si od nich souhlas. Pokud svolení nedostanete, nezbývá vám, než čekat až do 15 let, kdy budete moct začít pracovat oficiálně.

Zdroj: Formodernkids.com