Lifestyle

Jak se zbavit vší do dvou hodin

Jak se zbavit vší do dvou hodin

Několik stovek tisíc rodin každý rok řeší stejný problém: jejich potomci si ze školy donesli nechtěný suvenýr v podobě vší. Výsledkem je úporná snaha o jejich odstranění, která však ne vždy vede k rychlému výsledku. Vši je třeba někdy vyhánět z hlavy i několik dní, případně týdnů. To však není zrovna to, po čem by většina lidí toužila. Jaké metody proto použít, pokud se vší chcete zbavit opravdu rychle?

Vši a boj s nimi

Vši jsou drobní parazité, jejichž dospělci dorůstají do velikosti 3 mm. Ve vlasech kladou svá vajíčka – hnidy – která přichytí na vlasy. Právě jejich odstranění je zásadní pro to, abychom se vší skutečně zbavili. Naneštěstí jsou vši opravdu odolné. A co hůř: postupně se na nové a nové šampony na vši a další přípravky úspěšně adaptují. Obecně platí, že pro likvidaci vší se dají použít následující metody:

  • Šampony na vši
  • Hřebeny na vši schopné vyčesávat i hnidy
  • Žehlička na vlasy
  • Barva na vlasy
  • Stříhání

Právě stříhání je po hříchu asi jediný stoprocentně spolehlivý a rychlý způsob odstranění vší, tedy pokud dotyčného nebo dotyčnou ostříháte dohola. To ale není vždy řešení, ke kterému by se kdokoliv uchyloval s lehkým srdcem.

Vyžeňte vši

Pro frontální útok na vši je třeba využít všech možností, které jsou k dispozici. Znamená to s maximální pečlivostí odstranit všechny dospělce i hnidy, ideálně kombinací vyčesávání speciálním hřebenem a „ručního sběru“. Potom přichází na řadu aplikace šampónu speciálně určeného na vši.

Potom bude třeba celý proces zopakovat a opět speciálním hřebenem vlasy důkladně pročesat. Ani dalším umytím hlavy nic nezkazíte. Účinnost tohoto postupu bude samozřejmě záviset i na délce a hustotě vlasů i pečlivosti, se kterou se odstraňování vší budete věnovat. Vždy je ale dobré pro jistotu postup zopakovat i následující dny. Vši jsou opravdu odolná stvoření a nevyplatí se je podcěňovat.