Zvířata a domácí mazlíčci

Jak se zbavit štěnic v posteli

Jak se zbavit štěnic v posteli

Štěnice jsou jedním z nejobtížnějších škůdců, kterých se lze zbavit, jakmile jednou napadnou váš domov. Jedná se o malý, červenohnědý hmyz, který se živí krví lidí a zvířat. Štěnice jsou nejaktivnější v noci a mají tendenci se ukrývat v matracích, pružinách a dalších škvírách a štěrbinách v nábytku.

Máte-li podezření na výskyt štěnic, prvním krokem je důkladná prohlídka lůžkovin a nábytku, zda nejeví známky napadení. Hledejte malé hnědé skvrny na bavlněném povlečení a povlacích na polštáře a načervenalé skvrny na matracích a pružinách. Můžete také vidět malá průsvitná vajíčka nebo tmavě hnědé výkaly.

Pokud zjistíte některý z těchto příznaků, je důležité ihned kontaktovat profesionálního deratizátora. Deratizace je jediným spolehlivým způsobem, jak se štěnic zbavit, a je nejlepší přenechat tento úkol odborníkům. S jejich pomocí se konečně můžete těchto otravných škůdců nadobro zbavit.

Shrnutí:

  • Máte-li podezření na štěnice, je třeba nejprve důkladně prohlédnout lůžkoviny a nábytek, zda nejeví známky napadení 
  • Hledejte malé hnědé skvrny na lůžkovinách a povlacích na polštáře a načervenalé skvrny na matracích a skříňových pružinách 
  • Můžete také vidět malá průsvitná vajíčka nebo tmavě hnědý trus 
  • S úplným odstraněním štěnic pomůže odborný deratizátor