Vztahy a láska

Jak se vyrovnat s rozchodem, když ho miluji

Jak se vyrovnat s rozchodem, když ho miluji

Pokud si kladete otázku „Jak se vyrovnat s rozchodem, když ho miluji?“, pravděpodobně se nacházíte ve velmi těžké situaci. Mezi nejlepší způsoby, jak se se rozchodem vyrovnat patří:

  • Uvědomění a akceptování situace
  • Čas na „uležení“ situace
  • Nalezení nových aktivit
  • Navazování sociálních vztahů
  • Vyhledání odborné pomoci

Uvědomění a akceptování situace

Rozchody jsou samozřejmě velmi bolestivé vyrovnat se s nimi představuje v mnoha situacích značnou výzvu. Prvním krokem k tomu, abyste se přes rozchod dokázala přenést je však akceptace nastalé situace. Dlouhodobé zavírání očí před realitou bude pouze prodlužovat vaše trápení.

Čas na uležení situace

Zároveň však platí, že je zcela žádoucí a běžné, nechat si po rozchodu určitý čas pro sebe. Netlačte na pilu a uvědomte si, že být smutná není žádná ostuda. Negativní emoce si zkrátka prožít musíte a není možné je žádným způsobem přeskočit či urychlit.

Nalezení nových aktivit

Pokud se vám stále honí hlavou negativní myšlenky, měli byste si najít nové koníčky a volnočasové aktivity. Porozhlédněte se ve svém okolí po nabídce kroužků a zájmových skupin. Určitě si najdete vhodnou výplň.

Mohlo by vás také zajímat: Jak vzbudit zájem u ex

Navazování nových kontaktů

Je možné a pravděpodobné, že po rozchodu nemáte vůbec náladu na potkávání jiných lidí. Měli byste se však postupně snažit navazovat nové kontakty a začleňovat se do společnosti. Tím se vám podaří lépe vyrovnat se změnou životního stylu plynoucí z rozchodu.

Vyhledání odborné pomoci

Jestliže je váš smutek z rozchodu velmi intenzivní nebo trvá již dlouhou dobu, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Návštěva psychologa nebo psychoterapeuta rozhodně není žádnou ostudou a může vám podstatně ulevit.

Zdroj: Vox.com