Ostatní

Jak se stát dabérem

Jak se stát dabérem

Máte zajímavý hlas a láká váš myšlenka, že se jeho prostřednictvím živíte? Pokud se zajímáte o to, jak se stát dabérem, připravili jsme pro vás článek obsahující všechny důležité informace.

Absolvujte kurzy herectví

Dabování není jen o čtení slov na předloženém papíře. Pro jeho výkon musíte disponovat značnou mírou hereckého umění. Dabéři se musí vžít do role dabované osoby s podobnou vervou jako samotní herci. Z tohoto důvodu je vhodné pro začínající dabéry absolvovat dostupné herecké kurzy, které vám umožní získat velmi cenné zkušenosti.

Vezměte si příklad z profesionálů

Aktivně sledujte filmy, reklamy nebo hrajte online hry a učte se od profesionálů. Díky tomu načerpáte inspiraci a vytvoříte si přehled o tom, jak daný obor funguje. Zároveň můžete přímo oslovit také specializované kurzy dabingu, kde zkušení dabéři předávají své zkušenosti. Právě vytvoření podobně stimulujícího prostředí v dlouhodobém horizontu povede k vašemu zlepšení v oboru.

Mohlo by vás také zajímat: Na co se podívat

Konkurz

Pokud za sebou již máte určité studium a získali jste potřebnou míru zkušeností a schopností, budete se muset přihlásit na konkurz. V ideálním případě vyhledejte takovou nabídku, která se přímo hodí k vaším specifickým schopnostem. Na konkurz se připravte jako na běžný pracovní pohovor a předveďte se v co nejlepším světle.

Praxe

Jen trénink a dlouhodobá praxe z vás udělá profesionála. Nečekejte ihned skvělé výsledky a svou prací se dlouhodobě učte. Zároveň nechte své výsledky zhodnotit jinými dabéry a reflektujte jejich zpětnou vazbu.

Zdroj: Masterclass.com