Technologie

Jak se připojit na sousedovu Wifi

Jak se připojit na sousedovu Wifi

Chcete využít sdílený internet společně s lidmi ve vašem sousedství a nevíte jak na to? V následujícím článku vám zodpovíme na otázku, jak se připojit na sousedovu Wifi a docílit kvalitního signálu i přes relativně vyšší vzdálenost od zdroje.

Se sousedy se musíte nedjříve domluvit

Hned v začátku článku vás upozorňujeme, že bez souhlasu majitele internetového připojení se rozhodně neobejdete. Připojení bez znalosti přístupových údajů není možné a v případě, že byste byli schopni heslo prolomit, jednalo by nelegální postup, který je navíc značně nemorální. Pokud tedy chcete využívat připojení od sousedů v první řadě se s nimi domluvte na podmínkách a vše si důkladně ujasněte.

Mohlo by vás také zajímat: Jak nabít notebook bez nabíječky

Využití Wifi opakovače

Pokud tedy máte již všechno vyřešeno a dostali jste souhlas od majitele internetového připojení, máte napůl vyhráno. V drtivé většině případů však bohužel Wifi nebude bez problémů pokrývat celou vaši nemovitost z důvodu vzdálenosti od routeru. Řešením pro vás pak tedy může být pořízení Wifi opakovače, který dokáže zajistit přenos signálu na delší vzdálenosti. Princip je jednoduchý a po zapojení do zásuvky a připojení k vybrané síti můžete již využívat internet.

S použitím opakovače se dá dosah signálu i zdvojnásobit, ale pokud bude vzdálenost přenosu příliš velká, dojde k podstatnému zpomalení datového toku. V ideálním případě se tedy snažte vytvořit takové podmínky, aby nedošlo k přílišnému oddálení od zdroje internetu.

Zdroj: Techwalla.com