Vztahy a láska

Jak se odmilovat od milence

Jak se odmilovat od milence

Paralelní vztah s milencem může přinášet spoustu vzrušení a dobrodružství. Zároveň je však vždy zákonitě spojen i s celou řadou problémů. Chcete milenecký poměr ukončit a nevíte jak? Pokud hledáte tipy, jak se odmilovat od milence, mohlo by vám pomoci zejména:

  • Upřednostnění dlouhodobého soužití před krátkodobým vzrušením
  • Identifikace toho, co u milence hledáte
  • Přijetí reality situace
  • Výhled do budoucna

Upřednostnění dlouhodobých vazeb před krátkodobým úletem

Milenecký vztah vám může v krátkém čase nabídnou velmi intenzivní emoce a pocity, které jste již v dlouhodobém vztahu nebyla schopna prožívat. Díky tomu se po chvíli randění s milencem může zdát, že je vše zcela ideální. Ve skutečnosti však upřednostňujete pohled růžovými brýlemi nad realitou. Dlouhodobě budovaný vztah, který již prošel řadou zkoušek a výzev je bezpochyby pevnější vazbou než čerstvý milenecký poměr.

Identifikace toho, co u milence hledáte

Jaké důvody vás dostaly do situace, že jste s milencem začala poměr? Je to nespokojenost s vaším partnerem nebo jen neukojitelná touha po zkoušení něčeho nového? Pokuste se důvody identifikovat. Ve většině případů pak zjistíte, že vše, co vám může nabídnout milenec získáte i v dlouhodobém harmonickém vztahu a váš pohled je částečně zkreslený.

Mohlo by vás také zajímat: Spí se mnou, ale nechce vztah

Přijetí reality situace

Situaci byste měla přijmout takovou, jaká v realitě je. Nenalhávejte si, že nejste viníkem situace a neodkládejte její řešení. Ke všemu se postavte čelem a pohlížejte na problém realisticky.

Výhled do budoucna

Jak již bylo řečeno, milenecké poměry jsou většinou spíše krátkodobou záležitostí. Jak byste chtěla milenecký poměr udržet dlouhodobě? Vést dva paralelní vztahy je v delším horizontu téměř nemožné. Nezavírejte oči před realitou, která indikuje, že vztah s milencem rozhodně nepotrvá věčně.

Zdroj: Healthline.com