Vztahy a láska

Jak se muž rozejde s milenkou

Jak se muž rozejde s milenkou

Milenecké aféry bohužel v dnešní době nejsou žádnou výjimkou. Nevěra je relativně častým problémem jak ze strany mužů, tak i žen. Obvykle se však liší přístup k řešení situace. Mezi nejčastější způsoby, jak se muž rozejde s milenkou patří:

  • náhlé utnutí kontaktu
  • problémy s partnerem a následné uvědomění situace
  • postupné snižování míry kontaktu
  • jednání na rovinu

Náhlé utnutí kontaktu

Bývá bohužel velmi častým způsobem, jak se muž rozejde s milenkou. Protože je těžké postavit se k situaci čelem, může být podobné řešení zdánlivě jednodušší a umožní muži eliminovat přímou konfrontaci. Zároveň je však nutné uvést, že se rozhodně nejedná o vhodný způsob ukončování jakéhokoliv vztahu.

Mohlo by vás také zajímat: Kdy je rozchod definitivní

Problémy s partnerem a uvědomění situace

Často dochází k ukončení mileneckého poměru také kvůli konfrontaci stálé partnerky, která zjistí, že muž má milenku. Poté dochází ze strany milence často k uvědomění situace, urovnání priorit a návratu k původní partnerce, která pro něj znamená více.

Postupné snižování míry kontaktu

K postupné eliminaci kontaktu může dojít hned z několika důvodu. Možná muže opustilo původní nadšení ze zkoušení nových věcí nebo jen nechce situaci řešit razantně a vystavit se přímým následkům. Obvykle se tato situace projevuje postupným snižováním frekvence schůzek i vzájemného kontaktu až do jeho úplného utnutí.

Jednání na rovinu

I přes veškeré nepříjemnosti je samozřejmě nejlepším řešením, postavit se ke všemu čelem a jednat na rovinu. Správně by se tedy muž měl rozejít s milenkou tak, že si s ní naplánuje schůzku na které jí vše transparentně sdělí a bude čelit následkům, které ze situace plynou.

Zdroj: Goop.com