Zábava

Jak se jmenují kamarádi prasátka Peppy

Jak se jmenují kamarádi prasátka Peppy

Každý z nás má z dětství několik oblíbených pohádek, když ale dospějeme na pohádky už není čas a většinou nás baví sledovat jiné žánry.

Paměť si většinou osvěžíme, když se nám narodí děti a každý den v domácnosti hrají od rána do večera pohádky. Jednou z nich je pohádka prasátko Peppa. V tomto článku si prozradíme, jak se jmenují kamarádi prasátka Peppy.

  • Zajíček Rebeka
  • Kočička Katka
  • Ovečka Zuzka
  • Zebra Zoe

Zajíček Rebeka

Je starší sestra zajíčka Ríši a společně nežijí v domečku, ale v bludišti. Je jednou z nejlepších kamarádek prasátka Peppy a miluje mrkev. Dala by se považovat za stálici pohádky, protože se objevuje v prvních i v posledních epizodách jednotlivých sérií. Bohužel nám není nikdy prozrazen její věk, ale jedná se o vedlejší, kladnou postavu.

Kočička Katka

O této postavě zjišťujeme v průběhu pohádky pouze to, že si ráda hraje na majestátního tygra, ale ke svým kamarádům se vždy chová hezky a snaží se být nápomocná. Klasické mňoukání nesmí postavě chybět a slouží také jako další charakterový rys kočičky Katky.

Ovečka Zuzka

Charakter, který ovečka Zuzka představuje je předurčený k velkému zájmu diváků. Je nejlepší kamarádkou prasátka Peppy a společně si často hrají na sestřičky. V jednom z dílů tak můžete vidět jak si Peppa a Zuzka obléknout sesterskou uniformu a léčí Peppy tatínka.

Mohlo by Vás také zajímat: Obrázky na obličej

Zebra Zoe

Stejně jako její tatínek, miluje i zebra Zoe roznášet poštu. Zebru Zoe nikdy neuvidíte bez její opičky, kterou v jednom z dílů ztratí a s pomocí Peppy a kamarádů opičku znovu najdou. Také se jedná o stálici celého seriálu, objevuje se v jednom z prvních dílů a v posledním díle se s námi loučí.

Zdroj: Peppapig.com