Technologie

Jak se dovolat na blokované číslo

Jak se dovolat na blokované číslo

Jsou chvíle, kdy se můžete ocitnout v situaci, kdy potřebujete zavolat na číslo, které vás zablokovalo. I když se to může zdát jako nemožné, existují způsoby, jak toho dosáhnout a těmi jsou:

  • jiné telefonní číslo
  • volání přes internet
  • funkce třetí strany

Použití jiného telefonního čísla

Nemusíte hned kupovat jiný telefon, stačí pouze koupit sim kartu s jiným telefonním číslem, tu vložit do vašeho stávajícího telefonu a zavoláte na požadované číslo, které vás má v blokaci. Velmi jednoduchým způsobem je také zavolat od někoho jiného – známého, kamaráda, který vám půjčí svůj telefon. Pro bezpečnější použití cizího telefonního čísla je možné skrýt telefonní číslo volajícího. Toho dosáhnete tak, že před telefonní číslo volaného přidáte #31#. Také je možné využít veřejné telefonní budky.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit telefonní číslo osoby

Volání přes internet

Další možností, jak se dovolat na blokované číslo, je využití internetového volání. Existují aplikace a služby, které vám umožní volat ze svého zařízení přes internet, čímž obcházíte tradiční telefonní sítě. Takové služby zahrnují Skype, Google Voice nebo Viber. Stačí si stáhnout aplikaci, založit si účet, vložit potřebný kredit pro uskutečnění hovoru a zavolat na požadované číslo. 

Funkce třetí strany

V Obchodě Google Play existuje několik aplikací, jako je „Textme“ a „Phoner“, které vám vygenerují náhodné číslo a pomocí něj poté můžete zavolat na číslo, které vás zablokovalo. Velkou výhodou těchto aplikací je, že je hovor zcela zdarma a navíc můžete volat i osobám, které tyto aplikace vůbec ve svém telefonu nemají. Telefonní číslo je navíc náhodně vygenerované a tudíž nedohledatelné.

Ačkoliv je možné se dovolat na blokované číslo, měli byste vždy respektovat soukromí druhých. Pokud vás někdo zablokoval, je to pravděpodobně z dobrého důvodu a pokus o obcházení této blokace může vést k dalším konfliktům. Je také důležité poznamenat, že některé z těchto metod nemusí vždy fungovat. Někteří telefonní operátoři nebo  telefonní přístroje mohou mít nastavena omezení, která brání anonymním hovorům nebo hovorům z neznámých čísel.

Zdroj: Keralafdc.org