Vztahy a láska

Jak rychle se muž odmiluje

Jak rychle se muž odmiluje

Máte za sebou těžký rozchod a zajímá vás, jak dlouho bude trvat než k vám bývalý partner ztratí city? Jak rychle se muž odmiluje závisí na celé řadě faktorů. Patří mezi ně zejména:

  • okolnosti rozchodu
  • noví partneři na jeho nebo vaší straně
  • jeho povaha
  • jeho přístup

Okolnosti rozchodu mohou s city značně zamávat

Rozešli jste se v dobrém nebo mu po rozchodu zůstalo zlomené srdce a oči pro pláč? Okolnosti ukončení vztahu jsou naprosto klíčové. Jestliže byl rozchod hladký, může trvat vyrovnávání jen několik dní. Pokud zanechá šrámy na psychice, může jít i o záležitost na několik let. Zamyslete se tedy, jak váš rozchod probíhal a bude pro vás snadnější situaci analyzovat.

Mohlo by vás také zajímat: Kdy je rozchod definitivní

Noví partneři na obzoru

Obecně platí, že pokud do „hry“ po rozchodu zasahují další lidé, může se rychlost ukončení citů podstatně urychlit. Jestliže má muž novou partnerku, budou jeho emoce ustálenější a dokáže se pravděpodobně z ukončení vztahu lépe zotavit.

Povahové rysy a chování hrají důležitou roli

Naprosto zásadní je samozřejmě také to, jakou má váš bývalý partner povahu a jak se k rozchodu postaví. Někteří muži jsou citlivější a jiní neprožívají náročně chvíle tolik emočně. Zároveň také hraje svou roli, jaké postavení expřítel zaujme. Pokud se rozhodne utápět doma ve svém smutku, může mu odmilování trvat velmi dlouho. Jestli naopak začne hledat nové aktivity a navazovat nové kontakty, pravděpodobně toto období nebude delší než několik měsíců.

Zdroj: Healthline.com