Technologie

Jak připojit kameru k mobilu

Jak připojit kameru k mobilu

Svět technologií nezná téměř žádné hranice. V dnešní době si tak můžete propojit svůj mobil s kamerou a tu využívat k potřebným účelům. Způsobů jak se s kamerou spojit je několik, na výběr máte z propojení přes Wi-fi, Bluetooth nebo pomocí kabelu. Poslední možnost však v dnešní době zní trochu jako středověk.

Využití připojovacích kamer

Hledání ochrany a bezpečnosti skrze pohodlné pozorování dané oblasti kamerou, kterou si propojíme s mobilem bývá ve většině případech hlavním motivem pro nákup takovýchto kamer. Vidina toho, že můžete pozorovat místnost, objekt apod. z úplně jiného místa vypadá perfektně.

Použítí Wi-fi

Wi-fi je bezdrátová technologie, která slouží k napojení různých zařízení (počítač, tablet, mobil, tiskárna) na společnou síť, dále pak třeba k internetu. Některé kamery využívají ke spojení právě tuto technologii. V praxi to pak funguje tak, že si nainstalujeme aplikaci, kam zadáme id nebo nějaký obdobný kód kamery a ke kameře se připojíme. Nezapomeňte, že kamera musí být připojená k Wi-fi, jinak by spojení mobilu a kamery nebylo možné.

Použití Bluetooth

Obdobně jako u Wi-fi, tak i Bluetooth je bezdrátová technologie, využití má však jiné. Bluetooth slouží k propojení zařízení mezi sebou, neumožňuje se dále připojit na internet. Spojení mobilu a kamery bude vypadat úplně stejně jako u Wi-fi kamery. Kamera, kterou chcete spojit s mobilem musí být vybavena technologií Bluetooth, bez této funkce se spojit tyto dvě zařízení nepodaří. Opět si stáhneme konkrétní aplikaci, budeme následovat instrukce, které nám aplikace zadává a kameru připojíme.

Krok po kroku jak připojit kameru

Díky jisté podobnosti mezi Wi-fi a Bluetooth se dá použít téměř stejný návod:

  • Kameru nainstalujeme na vhodné místo, kamera musí mít Wi-fi nebo Bluetooth
  • Kameru připojíme k Wi-fi (Pokud se chceme spojit přes Wi-fi)
  • Nainstalujeme si požadovanou aplikaci (Návod u kamery nás navede)
  • V aplikaci se řídíme pokyny, běžně stačí napsat id nebo jiný kód uvedený na kameře
  • Mobil a kamera jsou spojeny