Zdraví a krása

Jak přibrat na zadku

Jak přibrat na zadku

Nabírání svalové hmoty je složitým procesem, který vyžaduje dodržování několika pravidel. Pokud hledáte způsoby, jak přibrat na zadku, budete muset dodržet zejména následující:

  • Zaměření na stravu
  • Správné zatížení svalů
  • Dostatek regenerace

Něco na úvod

V samotném úvodu našeho článku je nutné zmínit, že není možné vybrat si konkrétní svalovou partii na které chcete budovat objem. Jestliže chcete nabrat na zadku, budete muset bohužel nabírat hmotu obecně a počítat se změnami i v rámci dalších partií. O tom, které partie porostou lépe pak rozhoduje pouze genetika každého z nás.

Mohlo by vás také zajímat: Nejsilnější sval v těle

Role jídelníčku

Ne nadarmo se říká, že forma se dělá v kuchyni. Jestliže chcete nabírat, potřebujete, aby vaše tělo bylo v kalorickém přebytku. Toho dosáhnete zjednodušeně tak, že přijmete z jídla více energie, než vydáte svými běžnými denními aktivitami. Zároveň však samozřejmě nesmíte mít přebytek příliš vysoký, aby nedocházelo k nadměrnému ukládání tuků. Také je nutné dbát na správný poměr makroživin, který umožní budování svalové hmoty.

V ideálním případě se ohledně skladby jídelníčku poraďte se specialistou.

Role tréninku

Vliv zatížení hýžďových svalů bude samozřejmě v jejich růstu také významný. Mezi nejlepší cviky na růst zadku patří:

  • dřepy
  • rumunské mrtvé tahy
  • zakopávání.

Není však samozřejmě vhodné cvičit jen jednu vybranou svalovou partii a cviky na zadek by tak měly být pouze součástí vašeho obsáhlého tréninkového plánu.

Dostatečná regenerace

Po tréninku je nutné tělu dopřát dostatečnou regeneraci. Zejména byste měli dbát na dostatečný spánek, rozestup mezi jednotlivými tréninky nebo aktivní regeneraci v podobě strečinku či například sauny.

Zdroj: Healthline.com