Zvířata a domácí mazlíčci

Jak poznat, koho si vybral pes za pána

Jak poznat, koho si vybral pes za pána

Pes je nejlepší přítel člověka a vztah mezi psem a jeho majitelem je založen na vzájemné důvěře, láskyplné péči a respektu. Někdy se ale stane, že pes si svého majitele vybere sám. Jak poznat, koho si pes vybral za pána? Existuje několik znaků, které mohou napovědět, že pes má k určitému člověku silnější pouto, jako například:

  • pozorné sledování konkrétního člověka
  • poslouchání povelů daného člověka
  • radost z přítomnosti konkrétního člověka
  • hledání útěchy u konkrétního člověka

Pes sleduje člověka svým pohledem

Jedním ze základních znaků, že si pes vybral konkrétního člověka za svého pána, je to, že ho pozorně sleduje. Pes bude sledovat každý jeho pohyb a bude se snažit být co nejblíže u něj. Toto chování může být způsobeno tím, že pes vnímá danou osobu jako svého vůdce a ochránce.

Pes reaguje na povely daného člověka

Pokud pes poslouchá pouze jednoho člena rodiny nebo domácnosti a na ostatní nereaguje, je to další znak toho, že si vybral svého pána. To může být způsobeno tím, že daný člověk strávil s psem více času, trénoval ho nebo se o něj staral více než ostatní.

Mohlo by vás také zajímat: Jak si pes vybere pána

Pes se raduje z přítomnosti konkrétního člověka

Pokud pes projevuje nadšení a radost pokaždé, když daný člověk přijde domů nebo se s ním setká, je to další indikátor silného pouta mezi nimi. Pes může skákat, vrtět ocasem nebo se snažit být co nejblíže u svého vyvoleného pána.

Pes hledá útěchu u konkrétního člověka

V situacích, kdy se pes cítí nejistě nebo je vystrašený, bude hledat útěchu u svého pána. To může být například během bouřky, ohňostroje nebo návštěvy u veterináře. Pokud pes upřednostňuje jednoho člověka před ostatními, je to další znak toho, že si ho vybral za svého pána.

Vždy je ale důležité mít na paměti, že vztah mezi psem a jeho majitelem je založen na vzájemné důvěře a péči. Pokud si pes vybral svého pána, je důležité tento vztah respektovat a udržovat ho.

Zdroj: Rover.com