Technologie

Jak odstranit vteřinové lepidlo z monitoru

Jak odstranit vteřinové lepidlo z monitoru

Podařilo se vám nešťastnou náhodou dostat vteřinové lepidlo na povrch LCD monitoru? Na první pohled se může tato situace zdát neřešitelná, ale existuje správný postup, který vám při troše štěstí může pomoci. V následujícím článku si zodpovíme na otázku jak odstranit vteřinové lepidlo z monitoru.

Potřebné komponenty

Hned na začátek článku je nutné uvést, že následující postup není zaručený a může zanechat na povrchu monitoru stopy. Pokud tedy můžete v ideálním případě svěřte svůj počítač do rukou odborníků. Jestliže si i přesto rozhodnete postupovat svépomocí budete potřebovat následující komponenty:

  • odstraňovač a rozpouštěč lepidel
  • hadřík z froté bavlny nebo mirkovlákna
  • kapesníček na otření

Mohlo by vás také zajímat: Kde je mikrofon na notebooku

Postup odstranění

Postup odstraňování by se dále měl odvíjet podle doporučení v příbalovém letáku odstraňovače lepidel. Nejčastěji vám bude doporučena aplikace na hadřík a postupné šetrné roztírání na cílové oblasti. Protože však musíte vzít v potaz možnost poškození obrazovky, je nutné použít hadřík z froté bavlny nebo mikrovlákna. Ten totiž nezanechá na monitoru stopy a ponechá ho bez poškození. Pokud lepidlo nemizí ani po delší době postupného roztírání přípravku, můžete nechat odstraňovač na místě po určitou dobu působit. Následně celý postup opět opakujte až do stavu, kdy bude lepidlo odstraněno a váš displej zůstane bez poskrvny.

Až dojde k úplnému rozpuštění a odstranění lepidla, nezapomeňte ještě oblast na kterou byl přípravek aplikován šetrně otřít čistým hadříkem tak, aby na místě nezůstaly ani zbytky lepidla ani odstraňovač.

Zdroj: techwalla.com