Technologie

Jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru

Jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru

Smazání konverzace na Facebooku či v Messengeru může být nepříjemným omylem nebo chtěnou iniciativou. V některých případech se však může stát, že zprávy budete chtít po smazaní z různých důvodů znovu zobrazit. V následujícím článku si proto zodpovíme na otázku, jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru.

Existuje několik možností

Možná vás to překvapí, ale možností pro obnovení smazané konverzace na Facebooku existuje hned několik. V našem článku se zaměříme na ty nejběžnější mezi které patří:

  • Získání kopií zpráv od druhé osoby
  • Prozkoumání emailů s notifikacemi o zprávách
  • Vygenerování souboru z Facebooku nebo Messengeru

Kopie zpráv od druhé osoby

Nejjednodušším způsobem jak obnovit smazanou konverzaci je kontaktování osoby se kterou jste si vybrané zprávy poslali. Ta vám může poslat screenshoty nebo vygenerovat textový přepis, díky kterému získáte zprávy téměř okamžitě a bez větší námahy. Problémem samozřejmě může být neochota druhé strany s vámi spolupracovat nebo to, že stejně jako vy mohl i druhý člověk zprávy vymazat.

Emaily s oznámením o vybraných zprávách

Facebook umožňuje nastavení odesílání notifikací s příchozími zprávami do emailové schránky. Pokud máte tuto možnost ve svém účtu aktivovanou, mohli byste mít přepis jednotlivých zpráv v dispozici ve svém emailu. Hledání konkrétní pasáže může být v tomto případě poměrně zdlouhavé, ale určitě se vyplatí ověřit, zda není k dispozici.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit heslo na Messenger

Možnost stažení souboru se všemi zprávami přímo z Facebooku

Poslední možností, je vygenerování souboru obsahujícího přijaté a odeslané zprávy přímo z databáze Facebooku. Tato sociální síť totiž umožňuje stažení osobních dat ve vytvořeném souboru. Tuto akci je možné realizovat v aplikaci Messengeru i ve webovém prohlížeči. Najdete ji v nastavení svého vlastního profilu pod záložkou soukromí.

V souboru se pak nachází všechny zprávy včetně smazaných, není však bohužel specifikováno, po jaké časové období Facebook smazané zprávy v historii ukládá, a proto bude záležet pouze na štěstí, zda natrefíte právě na tento časový úsek.

Zdroj: Lifewire.com