Technologie

Jak nastavit čas na chytrých hodinkách

Jak nastavit čas na chytrých hodinkách

Nevíte, jak nastavit čas na chytrých hodinkách? Přestože se způsoby u jednotlivých modelů samozřejmě liší. Obecně existují v podstatě jen dvě možnosti, jak při nastavování můžete postupovat.

  1. Nastavení pomocí synchronizace s chytrým telefonem
  2. Manuální nastavení v menu hodinek

Nastavení pomocí synchronizace s chytrým telefonem

Hned na začátek pro vás máme skvělou zprávu. Nastavování času na chytrých hodinkách totiž probíhá téměř výlučně automaticky a nemusíte se o ně starat. Jednoduše je zajištěno tím, že hodinky připojíte ke svému chytrému telefonu. Ve většině případů je k tomu potřeba nainstalovat aplikaci od výrobce hodinek. Pak už stačí jen zapnout funkci bluetooth na obou zařízeních a vybrat na hodinkách možnost připojení k telefonu.

Čas i datum se pak automaticky synchronizuje a vy nemusíte nic dalšího řešit.

Mohlo by vás také zajímat: Nejde mi Messenger v mobilu

Manuální nastavení v menu hodinek

Drtivá většina chytrých hodinek však zároveň umožňuje i manuální nastavení aktuálního času ve svém menu. Obvykle se jedná o běžnou položku pod volbou „Nastavení“ a následně s vybráním „Datum a čas“. Navolení správného času se pak provádí nejčastěji klikáním na boční tlačítka, která buď přidávají nebo ubírají hodnoty vybrané číslice.

Individuální informace hledejte v návodu

Pokud ani po přečtení tohoto článku nejste schopní čas nastavit, vyhledejte informace k vašemu konkrétnímu modelu v návodu. Naštěstí ho nemusíte vlastnit fyzicky, protože drtivá většina chytrých hodinek má návod dostupný na internetu. Informace tak získáte jednoduše vložením názvu vašeho modelu a slova „návod“ do vyhledávače.

Zdroj: Smartwatchsupport.com