Zdraví a krása

Jak nastartovat štítnou žlázu

Jak nastartovat štítnou žlázu

Štítná žláza je nedílnou součástí správného fungování organismu. Sice jde o orgán menší velikosti, ale funkce, které plní jsou životně důležité. Štítnou žlázu můžete nastartovat například pomocí následujícího

  • Doplňujte jód
  • Procházky
  • Nestresujte se
  • Vhodný spánkový režim

Doplňujte jód

Jód můžete do svého těla dostat několika způsoby. Oblíbeným způsob je doplňování jódu za pomocí potravin. Zařaďte do svého jídelníčku sůl, ryby, mořské plody či zeleninu k obnově správného fungování štítné žlázy.

Procházky

Nepodceňujte pohyb. Při procházkách si zkuste několikrát za sebou hluboký nádech a pomalý výdech. Na štítnou žlázu má velký vliv Vaše momentální mentální rozpoložení. Zkuste se tedy na chvíli „zastavit“ a srovnat si veškeré pracovní i osobní priority.

Nestresujte se

Stres je velkým faktorem či dokonce spouštěčem několika nemocí, které nás mohou potkat. Dlouhou dobu je to pouze tichý společník, který nám ale dokáže výrazně snížit kvalitu života. Dokáže oslabit také štítnou žlázu, která se může bránit jen po určitou dobu a poté podlehne a my začneme pozorovat následky dlouhodobého stresu.

Zkuste zařadit do svého každodenního života jógu nebo jiný druh meditace. Vždy ale Vaši volbu prodiskutujte se svým lékařem, který Vám pomůže najít vhodné řešení.

Mohlo by Vás také zajímat: Jak dlouho se léčí zánět šlach

Vhodný spánkový režim

Spánek je důležité mít kvalitní a minimálně osm hodin dlouhý. Pokud spíme ve vlhkém či zaprášeném prostředí, nikdy se nevyspíme kvalitně! Také pokud nám jde do prostoru spousta světla, mozek nikdy nebude schopný vypnout na 100 % a přepnout do režimu odpočinku.

Zdroj: Everydayhealth.com