Technologie

Jak napsat zprávu na Instagramu na PC

Jak napsat zprávu na Instagramu na PC

Instagram drtivá většina uživatelů využívá prostřednictvím mobilní aplikace. Pokud však z nějakého důvodu tíhnete spíše k počítačům nebo notebookům existuje pro vás i alternativa v podobě webové verze. V následujícím článku si zodpovíme na často kladenou otázku, jak napsat zprávu na Instagramu na PC.

Dvě možnosti tvoření zpráv

Existují dvě možnosti, jak můžete ve webové verzi Instagramu odeslat adresátovi zprávu. Zvolit můžete:

  • Přímý kontakt na profilu dané osoby
  • Odeslání z menu zpráv

Pokud zvolíte první variantu, je nutné nejdříve vyhledat adresáta zprávy skrze vyhledávání osob. Na jeho profilu pak stačí kliknout na tlačítko „Zpráva“ a dostanete se ihned do rozhraní ve kterém již tvoříte text.

Jestliže chcete zprávu odeslat ze své schránky, vyberte v menu v levé části obrazovky položku „Zprávy“ a následně klikněte na ikonu tužky. Otevře se vám rozbalovací okno, ve kterém vyberete adresáta a dostanete se opět již k samotné editaci zprávy. Stejně tak můžete ze schránky vybrat kontakt se kterým jste již v minulosti chatovali tak, že kliknete na jeho jméno.

Vše je samozřejmě kompatibilní i s mobilní aplikací, takže zprávy, které odešlete z PC se vám budou normálně zobrazovat i na mobilu.

Mohlo by vás také zajímat: Jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru

Odesílání multimédií

Podobně snadno je možné v Instagramu odesílat i různé multimediální soubory nebo smajlíky. Ve spodní liště pro tvorbu textu se nachází ikona Emojis, a také ilustrace obrázku. Stačí na ně jednoduše kliknout myší a rozbalí se vám nabídka, ve které můžete vybírat dle svých vlastních preferencí.

Zdroj: businessinsider.com