Technologie

Jak najít písničku podle textu

Jak najít písničku podle textu

Každý z nás to jistě zažil. V rádiu či někde venku zaslechnete úryvek písně, jejíž text se vám prakticky okamžitě objeví v hlavě. V žádném případě se vám však nedaří vybavit si její název. V tomto článku vám ukážeme, co vám může pomoci.

Spotify – šikovný nástroj pro rozpoznávání textu

Máte-li přesnou představu o samotném textu písně, a zvládnete jej napsat, je velmi pohotovou možností k vyhledávání Spotify. Úryvek sloky nebo refrénu pak můžete jednoduše napsat do vyhledávací lišty, a aplikace už sama ze své databáze zkusí vylovit píseň, kterou hledáte. Nejedná se přitom o žádnou novinku, jelikož Spotify tuto funkci implementoval již v roce 2018. Limitována je tak pouze rozsahem databáze samotného přehrávače, takže je velká šance, že s vyhledáváním zde uspějete.

Strýček Google poradí

Podobnou alternativou je pak vyhledání přímo přes Google. Ten zpravidla má možnost dohledat kompletní text písně, podle které již zjistíte snadno název skladby. Google pak může mít v databázi více písniček s doplněnými texty než Spotify, proto je někdy vhodné vyzkoušet obě varianty.

Obdobnou možnost pak také nabízí i aplikace YouTube, která spadá pod společnost Google. V případě, že pak nenarazíte na přímou shodu, můžete se alespoň dopátrat písně s podobným obsahem textu, která vám třeba také padne do vkusu.

Text můžete také zabroukat

Pokud vám Spotify ani Google s vyhledáním písničky podle textu nepomůže, stále máte ještě naději song, který vám hraje v hlavě, najít. K tomuto vyhledávání pak slouží nejrůznější aplikace. Mezi nejpoužívanější patří:

Název aplikacePopis
SoundHoundmobilní aplikace pro Android i iOS
Midomiwebová verze aplikace SoundHound
Musipedievyhledávač instrumentální a vážné hudby

Pokud tedy stále tápete nad názvem skladby, která vám zní v mysli, zkuste vyzkoušet některou z výše uvedených možností. Věříme, že se vám podaří song dohledat a pustit tak dotěrnou melodii konečně z hlavy.