Technologie

Jak nabít notebook bez nabíječky

Jak nabít notebook bez nabíječky

Notebook v dnešní době vlastní téměř každý. Snadná manipulace a bezprostřední možnost práce nebo zábavy odkudkoliv je oproti stolním počítačům vítaným benefitem. Na druhou stranu samozřejmě i kapacita baterie notebooku má své limity a ne vždy je možné ho ihned dobít. V následujícím článku se podíváme na tipy a triky, které vám odpoví na otázku, jak nabít notebook bez nabíječky a zda to je vůbec možné.

Powerbanka

Ačkoliv varianta nabíjení z powerbanky není samozřejmě možná u všech laptopů, jedná se pravděpodobně o nejsnazší variantu. Pro její využití vám stačí v podstatě jen aby vaše zařízení disponovalo portem pro připojení USB-C a umožňovalo podobné nabíjení. Pak už jen stačí powerbanku připojit a nabíjet notebook kdykoliv a odkudkoliv bez nutnosti připojení do sítě nebo vlastnění adaptéru.

Nabíjení v autě

Možná vás to překvapí, ale nabíjet notebook je možné i v automobilu. Pokud je vaše vozidlo vybaveno možností připojení nabíjecího adaptéru, můžete do něj připojit kabel, který má na jedné straně USB koncovku typu A a na druhé straně USB koncovku typu C a opět poměrně jednoduše nabíjet. Samozřejmě vše bude fungovat pouze při nastartovaném motoru, ale i tak se jedná v mnoha případech o dobré řešení.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se dostat na Instagram bez hesla

Náhradní baterie

Poslední možností, která je asi nejméně praktická, ale zároveň je vhodná prakticky pro všechny typy laptopů je použití náhradní baterie. Jedinou podmínkou je samozřejmě to, aby vaše zařízení disponovalo vyměnitelnou baterií. Pak stačí jen nabalit baterii sebou do zavazadla a kdykoliv to bude potřebné, budete mít notebook opět plně nabitý a k dispozici pro jakékoliv činnosti.

Zdroj: hp.com