Technologie

Jak nabít chytré hodinky bez nabíječky

Jak nabít chytré hodinky bez nabíječky

Nemáte k dispozici přístup k elektrické síti a zajímá vás, jak nabít chytré hodinky bez nabíječky? Způsobů existuje hned několik. Patří mezi ně zejména:

  • nabíjení přes USB kabel
  • napájení v autě
  • nabíjení speciální funkcí ze sluneční energie

Nabíjení přes USB kabel

První způsob zahrnuje vlastně celou řadu dalších možností. Chytré hodinky nemusíte nutně nabíjet pouze ze zásuvky. Stačí je jednoduše připojit pomocí USB kabelu k jinému zařízení (nejčastěji notebooku nebo stolnímu počítači) a máte vystaráno. USB kabelem lze hodinky připojit také na powerbanku nebo přenosnou baterii. Ve většině případů dochází k nabíjení relativně rychle a pohodlně.

Mohlo by vás také zajímat: Jak nabít notebook bez nabíječky

Nabíjení v autě

Vlastníte automobil a adaptér na připojení externích zařízení? Pak můžete své chytré hodinky pohodlně nabíjet i během jízdy. V autě musíte obvykle počítat s pomalejším dobíjením a logicky i delším časem, který budete muset pro doplnění energie vašich hodinek vyhradit. Na druhou stranu můžete hodinky zapojovat vždy i při krátkých přejezdech a výdrž se jim tak podstatně prodlouží.

Nabíjení speciální funkcí ze sluneční energie

A nakonec možná to vůbec nejzajímavější. Některé moderní hodinky disponují funkcí samonabíjení ze sluneční energie. To je umožněno díky miniaturním solárním panelům, které se na hodinkách nacházejí. Samozřejmě nemůžete očekávat rychlé výsledky, ale pár procent baterie k dobru jistě také přijde vhod.

Zdroj: Thewatchfilter.com