Cestování

Jak koupit jízdenku na vlak online u největších českých dopravců 2024

Jak koupit jízdenku na vlak online u největších českých dopravců 2024

S příchodem digitální éry se stalo nákupem jízdenek online běžnou praxí mezi cestujícími v České republice. V tomto článku si představíme, jak můžete v roce 2024 jednoduše zakoupit jízdenky na vlak u tří hlavních železničních dopravců v ČR: České dráhy, Leo Express a RegioJet.

České dráhy

Jako největší železniční dopravce v ČR, České dráhy nabízejí několik možností pro online nákup jízdenek.

1. E-shop

  • V e-shopu lze pořídit vnitrostátní i některé mezinárodní jízdenky a místenky, stejně jako In Kartu.
  • Platby jsou možné platební kartou, přes účet ČD Kredit, poukázkou na přepravu, slevovým voucherem, a Google Pay.
  • Jízdenka se po nákupu stáhne do vašeho počítače nebo mobilu ve formátu PDF a současně je zaslána na váš e-mail. Můžete ji vytisknout nebo ukázat průvodčímu ve formě kódu na mobilním zařízení. Pro vnitrostátní jízdenky je možné předat jen kód transakce.

2. Aplikace Můj vlak

  • Nabídka a platební metody jsou totožné s e-shopem.
  • Po zakoupení se jízdenka automaticky stáhne do aplikace a je zaslána na váš e-mail. Pro kontrolu lze použít QR kód In Karty zobrazený v aplikaci.

3. Jízdenky integrovaných dopravních systémů

  • Pro cestování v rámci regionů lze využít jízdenky IDS, které jsou k dispozici na pokladnách ČD, v automatech, u průvodčích nebo v e-shopech jiných dopravců.

Mohlo by vás také zajímat: Jak koupit jízdenku přes IDOS: Návod

Leo Express

Nákup jízdenek online u Leo Express je intuitivní a rychlý. Jízdenky lze koupit přímo v online rezervačním systému společnosti.

Platit můžete pomocí kreditní karty, bankovního převodu nebo Leo kreditů. Přijímány jsou také slevové kódy. Jízdenka s kódem a informací o sedadle následně přijde na váš e-mail a kontrole ji můžete ukázat přímo ve svém telefonu.

RegioJet

U RegioJet můžete využít 2 způsoby pro nákup nebo stornování jízdenek online. Buď využijete mobilní aplikaci RegioJet nebo nakoupíte přímo na webových stránkách dopravce. Po platbě dostanete lístky v podobě PDF souboru a budou vám také odeslány na email.

Zdroje: cd.cz, regiojet.cz, leoexpress.com