Zvířata a domácí mazlíčci

Jak dlouho se toulají kočky

Jak dlouho se toulají kočky

Kočky jsou oblíbeným domácím mazlíčkem. Často však mají tendenci opouštět domov a nebývá výjimkou, když se neobjeví i několik dní. V jakém případě se jedná o běžnou dobu a kdy poznáte, že je již něco v nepořádku? V následujícím článku vám odpovíme na otázku, jak dlouho se toulají kočky.

Je vaše kočka „domácí“ nebo „venkovní“?

V samém úvodu článku musíme konstatovat, že běžná doba po kterou se kočka nachází mimo se velmi zásadně liší podle životního stylu konkrétního mazlíčka. Pokud je vaše kočka po většinu času v interiéru a ve venkovních prostorech se nachází pouze vyjímečně, bude její nepřítomnost alarmující již po několika hodinách. V případě, že kočku naopak necháváte výhradně na zahradě, ve dvoře či jinde venku, může se toulat i několik týdnů až měsíců.

Mohlo by vás také zajímat: Proč kočky nesmí vepřové maso?

Záleží také na příčinách

Délka toulání vaší kočky je samozřejmě určena také příčinami, kvůli kterým opustila domov. Pravděpodobně nejčastější příčinou zmizení kočky je hledání partnera. Tyto případy bývají obvykle krátkodobé, ale kočka se při nich může ztratit a mít problém najít cestu domů.

Kočky zároveň často těžce nesou různé změny, jako například přítomnost dalšího domácího mazlíčka nebo narození potomka. Pokuste se tedy vytvořit takové prostředí aby se mohla kočka se změnami postupně sžívat.

Častou příčinou mizení koček je i strach, který může vyvolat spoustu externích faktorů. Pokud máte podezření, že mohla kočka utéct právě z vyděšení, pokuste se odstranit příčiny a šance na její dřívější návrat se může podstatně zvýšit.

Zdroj: Homeandroost.co.uk