Zdraví a krása

Jak často chodit na velkou? Tohle vás možná překvapí

Jak často chodit na velkou? Tohle vás možná překvapí

Jak často chodit na velkou? Tuhle otázku si někdy položil snad každý z nás. Málokdo však zná odpověď. Je vůbec možné určit, jaká je správná frekvence vykonávání velké potřeby a jak byste měli řešit případné odchylky od normy? To si rozebereme v následujícím článku.

Průměrně vykonává člověk velkou potřebu jednou až dvakrát denně

Pokud se ptáte, jak často chodit na velkou, pravděpodobně hledáte explicitní odpověď, jak často člověk v průměru toaletu navštěvuje. Obvykle jde o jednu až dvě návštěvy denně, ale u některých jedinců může být potřeba přirozeně i několikanásobně větší či menší, aniž by to indikovalo jakékoliv nepříjemnosti nebo zdravotní problémy. Vše je zkrátka velmi individuální.

Co potřebu ovlivňuje

Intenzita se pak logicky odvíjí zejména od množství konzumovaného jídla. Velkou roli však hraje také jeho skladba. Například konzumace vysokého množství vlákniny podporuje rychlejší vyprazdňování střev. Některé další potraviny mohou mít projímavé účinky nebo naopak působit na intenzitu vyprazdňování i opačným efektem.

Mohlo by vás také zajímat: Bolest břicha nahoře uprostřed

Sledujte náhlé změny

Z výše uvedeného vyplývá, že spíše než na běžnou frekvenci návštěv toalety byste se měli zaměřit na případné výkyvy. Pokud běžně chodíte jedenkrát denně a najednou cítíte potřebu i několikrát za den nebo naopak měli byste zpozornět. Pokud podobné změny přetrvávají více dní, je pak nezbytné navštívit vašeho obvodního lékaře a situaci s ním konzultovat.

Zdroj: Healthpartners.com