Zvířata a domácí mazlíčci

Identifikace pavouka

Identifikace pavouka

Každý z nás někdy objevil ve sklepě nebo na cestách v přírodě neznámého pavouka a zatoužil po jeho identifikaci. Určení druhu může být v některých případech poměrně obtížné, naštěstí však existuje hned několik způsobů, které vám zprostředkují všechny informace.

Na výběr máte více možností

Pro identifikaci můžete využít hned několik způsobů. V následujícím článku si představíme tři nejsnadnější a nejčastěji používané. Patří mezi ně:

  • Mobilní aplikace
  • Využití knihy
  • Diskuzní fóra na internetu

Mobilní aplikace

Pravděpodobně nejelegantnější a pro většinu lidí i nejsnazší cestu identifikace pavouka bude využití speciální mobilní aplikace. Těch existuje celá řada a jejich princip je velmi snadný. Stačí pavouka vyfotit a aplikace poté z pořízeného snímku vyhodnotí podle charakteristických rysů o jaký druh se jedná. Zároveň většinou rovnou dodá i relevantní informace o konkrétním pavoukovi.

Mohlo by vás také zajímat: Mravenec pod mikroskopem

Knižní atlas

Pokud nepatříte mezi fanoušky moderních technologií a nejste majitelem smartphonu s fotoaparátem. Můžete pro identifikování pavouka využít konvenční cestu skrze vyhledání v knize. Atlasy pavouků jsou k dostání téměř v každém knihkupectví a zdůrazňují výrazné charakteristiky všech běžných druhů pavouků.

Diskuzní fóra na internetu

Protože pavouci jsou fascinující tvorové na internetu samozřejmě existují specializovaná diskuzní fóra zaměřující se na identifikaci jejich druhů. Pokud tedy máte možnost pořídit fotografii, můžete ji poté nahrát na některou z těchto stránek a poprosit místní komunitu o radu s následnou identifikací druhu.

Zdroj: ipminstitute.org