Technologie

Hledat osobu podle telefonního čísla

Hledat osobu podle telefonního čísla

Na displeji mobilu se zobrazí neznámé číslo a vy nemáte tušení, jaký volající se vás snaží kontaktovat. Tuhle situaci známe všichni a naštěstí má několik možných řešení. Pokud chcete hledat osobu podle telefonního čísla máte například následující možnosti:

  • využití internetových vyhledávačů
  • vyzkoušení katalogů a databází čísel
  • hledání na sociálních sítích

Internetové vyhledávače

Nejjednodušším a nejpohotovějším způsobem vyhledání osoby podle telefonního čísla je jeho zadání do internetových vyhledávačů. Zejména Google indexuje většinu existujících stránek na internetu a pokud se telefonní číslo kdekoliv nachází, nabídne vám relevantní informace, které se ho týkají. Typicky samozřejmě dohledáte spíše informace k číslům živnostníků nebo provozoven, ale v některých případech i jednotlivců.

Katalogy a databáze

Dříve české domácnosti využívaly k vyhledávání telefonních čísel papírové seznamy známé jako Zlaté stránky. V dnešní době existuje stejnojmenná internetová alternativa. Ještě obsáhlejší jsou však katalogy telefonních čísel, do kterých zaznamenávají čísla sami uživatelé. Pomocí zadání čísla, tak zjistíte od ostatních jejich zkušenosti s volajícím a velmi často se z komentářů dozvíte i o koho se konkrétně jednalo.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit majitele Instagramu

Facebook

V minulosti bylo možné ve vyhledávacím poli na Facebooku uživatele vyhledávat i zadáním telefonních čísel. V současné době tato možnost již neexistuje pro soukromé profily, nicméně stále je vám umožněno vyhledávat prostřednictvím čísel firemní stránky. Pokud vám tedy docházejí možnosti, jistě stojí za vyzkoušení i tato cesta.

Zdroj: louisem.com