CestováníJídlo a pití

Americké pochoutky, které v ČR nejsou běžné

Americké pochoutky, které v ČR nejsou běžné

V každé zemi najdeme nějaké ty typické pochutiny, které doma prostě sháníme velmi těžko. Spojené státy americké jsou v tomto ohledu opravdu zemí neomezených možností, protože tu můžeme najít kombinaci snad úplně všeho. Vybrali jsme pro vás tři “americky typické dobroty”, které stojí za to ochutnat!

SMAŽENÉ SUŠENKY OREO

Ano, je to tak. Američani smaží opravdu všechno, i sušenky. Ale nenechte se zmást, tahle na první pohled nevábná věc nakonec chutná úplně všem. Není na tom ani nic složitého. Protože za velkou louží najdete v supermarketu téměř všechno, výjimkou není ani tzv. palačinkový mix, který se používá právě na výrobu téhle pochoutky. Stačí ho jen připravit podle návodu, obalit do tohoto těstíčka oreo sušenku, dát ji do rozehřátého oleje a osmažit. Za pár minutek z těsta a sušenky vznikne roztomilá, olejem nasáklá buchtička, kterou stačí už jen pocukrovat. Je to sice nezdravé ale zatraceně dobré!

SMAŽENÉ KYSELÉ OKURKY

Smažené kyselé okurky neboli “fried pickles” jsou také jednou z amerických oblíbených pochutin, kterou ale chápe málokterý Evropan. Najdete ji v různých rychlých občerstveních, kde se těší velké oblíbenosti. Kyselé okurky nakrájené na kolečka nebo čtvrtky, obalené v kukuřičném těstíčku nebo v klasickém trojobalu, patří díky své chuti určitě k výraznějším pokrmům, který se běžně podává s nějakým dresingem – tím může být například pro USA typický ranch (smetanovo-majonézový dip). Pokud se někdy vypravíte navštívit Spojené státy, určitě se smažené kyselé okurky nebojte zkusit, i když vás tahle kombinace bude nejprve děsit. Nebojte, nic se vám nestane, maximálně vám prostě nebudou chutnat a nebo si na tuhle podivnou kombinaci po čase zvyknete.

PRECLÍKY V ČOKOLÁDĚ

To, co u nás v České republice taky sháníme obtížněji a v Americe najdeme na každém kroku, jsou preclíky v čokoládě. Klasické slané preclíky v mléčné nebo hořké čokoládě jsou oblíbené úplně stejně jako slané chipsy nebo popcorn. Preclíky ale nejsou to jediné, co Američané jedí v kombinaci s čokoládou. Výjimkou totiž není ani vepřové či hovězí maso.