Finance a peníze

Co je Bondster.cz a jak funguje?

Co je Bondster.cz a jak funguje?

Bondster je investiční tržiště na kterém můžete poměrně slušně zhodnotit své peníze. Jedná se o jednu z investičních příležitostí, která je vhodná pro začínající i zkušenější investory. Zaujme především možností vysokých výnosů, lze totiž dosáhnout až 15 % ročně, což je ve srovnání s ostatními investičními produkty i několikanásobek a velmi slušné číslo.

Pokud znáte některou investiční platformu, tento koncept funguje podobně, najde se však několik zásadních rozdílů, pro základní představu to však stačí. Princip fungování se označuje jako P2B (Peer to business). Půjčku si bere žadatel (dlužník) od ověřeného poskytovatele úvěru. Ten následně nabídne tuto půjčku k investici na platformě Bondster a vy jako investor do ní můžete investovat. Díky tomu poté získáte podíl ze splátky jistiny a úroků dlužníka.

Zásadní rozdíl je tedy v tom, že vy přímo nepůjčujete své peníze žadatelům. To by bylo mnohem riskantnější, a navíc byste potřebovali vysoký počáteční kapitál. Naopak investujete do již běžících a ověřených půjček a díky tomu zhodnocujete své peníze. Bondster se navíc o všechny administrativní záležitosti postará za vás, vy si pouze vybíráte, do čeho, kolik a kdy investujete. Na rozdíl od jiných investičních tržišť navíc Bondster nabízí garanci zpětného odkupu u vybraných úvěrů v případě nesplácení, čímž se výrazně snižuje celkové riziko investice.

Proč začít investovat na Bondster

Mezi největší výhody patří, že si můžete sami rozhodnout, do jakých půjček chcete investovat. Nikdo vám nic nediktuje, nejste ničím omezeni ani nuceni pro utrácení určitých částek nebo dosažení limitů a podobně. Stačí vám k tomu doslova pár stovek, minimální investice je totiž pouze 100 Kč.

Nemusíte se ani pouštět do žádných rizikových investic, většina půjček je totiž kryta movitým či nemovitým majetkem. V praxi to znamená, že žadatel za půjčku ručí třeba například nemovitostí nebo autem. Tato skutečnost značně snižuje riziko vaší investice. Investovat do půjček na Bondster je tedy mnohem bezpečnější, než například investice do kryptoměn nebo do akcií, kde o své peníze můžete často lehce přijít.

Svět investic může být občas docela matoucí a občas to chce notnou dávku praxe a znalostí, abyste v něm mohli uspět. Na platformě Bondster se ale vyzná každý a investování zde zvládne hravě i úplný začátečník. Vše funguje kompletně online, nikam nemusíte chodit a investování skrze Bondster zvládnete třeba z pohodlí domova. Navíc je díky tomu investování rychlé a bezstarostné.

Vyplatí se investovat na Bondster?

Jak už jsme naznačili výše, Bondster nabízí opravdu skvělý výnos. Investice zde dosahují průměrného zhodnocení 10 % ročně, může to však být až 15 %. Záleží, jakou zvolíte investiční strategii a do jaké konkrétní půjčky se rozhodnete svoje peníze vložit. Výnos se liší také od toho, zda na platformě investujete v korunách nebo eurech, při investování v EUR jsou očekávané výnosy obecně vyšší.

Co se týče poplatků, při investování v eurech se jim vyhnete, u investic v korunách činí poplatek 1 %. Žádné další poplatky vás však už nečekají. Na webu Bondster.cz najdete také přehlednou kalkulačku, do které zadáte, kolik peněz a na jak dlouho chcete investovat a ukáže vám, jak velký výnos můžete očekávat. Výpočet je však pouze orientační a nelze na něj stoprocentně spoléhat.

Jak probíhá registrace

Registrace vám nezabere ani pět minut. Jsou vyžadovány základní údaje a vaši totožnost ověříte tak, že zašlete na účet Bondster peníze z bankovního účtu na vaše jméno. Na nic dalšího pak už nečekáte a můžete se pustit do investování. Začít se dá s opravdu malými částkami v řádu stovek, můžete si tak alespoň pohodlně vše osahat a vyzkoušet i bez většího rizika.

Založení a vedení účtu na Bondster je zdarma. Žádné poplatky se neplatí ani za vedení účtu. Registraci si proto můžete klidně pouze vyzkoušet a prostředí si zmapovat bez jediné investice. Účet se dá také kdykoliv bezplatně zrušit. I když se ho však rozhodnete na Bondster ponechat a nepoužívat ho, nic se neděje a nic vás to nebude stát.

Závěrečné shrnutí

Hledáte-li způsob, jak vyzrát nad stále rostoucí inflací a zhodnotit své peníze, pak jednou z možností může být jejich investice na Bondster.cz. Funguje jako investiční tržiště a zprostředkuje vám investici do půjček. Nabízí opravdu vysoké zhodnocení mezi …, čímž přesahuje spousty jiných investičních produktů, kde jsou výnosy mnohem nižší. Vše zvládnete jednoduše online a v krátké době, investování zde je tedy velmi snadné a zvládnete ho i z pohodlí domova.