Zdraví a krása

Dušnost od páteře

Dušnost od páteře

Bolest zad a dušnost jsou zdravotní problémy, které spolu mohou úzce souviset. Jak se projevuje dušnost od páteře, jaké jsou její specifikace a co byste měli dělat, pokud vás tento stav trápí? Na tyto otázky si zodpovíme v následujícím článku.

Možné příčiny

Přestože se může zdát, že bolesti zad a dušnost spolu nemohou souviset, opak je pravdou. Příčin může být celá řada a mezi ty nejčastější patří:

  • napětí mezižeberních svalů
  • kyfóza či skolióza
  • problémy se žebry
  • mechanické poškození

Všechny tyto problémy pak mohou bolest zad a zhoršení schopnosti dýchání propojit. Při natahování a stahování hrudního koše, které je spojené s dýcháním, totiž dochází ke zvýšenému tlaku na některé oblasti. To může způsobovat bolesti nebo právě neschopnost plného nadechnutí a omezení spojená s dušností. Dušnost pak může vycházet přímo od páteře nebo právě od dalších oblastí, jako jsou žebra.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho bolí naražená kostrč

Jak problémy řešit

Pokud vaše problémy, které vyvolává dušnost od páteře přetrvávají delší dobu a nedaří se vám odhalit příčinu, rozhodně byste měli zvážit návštěvu lékaře. Řešit je z domova je velmi riskantní a nevhodné. Kontaktujte proto odborníka, který nejen odhalí příčinu, ale zároveň stanoví i vhodnou léčbu. Výše uvedené problémy mohou při nedostatečném řešení v dlouhodobém horizontu přinést výrazná zdravotní rizika.

Pomoci vám navíc může i poměrně malá změna životního stylu spojená s rehabilitacemi nebo pravidelným cvičením.

Zdroj: spine-health.com