Jídlo a pití

Dort z pivních plechovek

Dort z pivních plechovek

Jak asi všichni víme, vybírat nebo dokonce vyrábět dárek pro muže není žádná jednoduchá záležitost. Ženě se koupí květina, šperky, nějaká ta sladkost…ale muži? To už je složitější. Pokud však váš muž nebo muž, kterého chcete obdarovat, pije pivo nebo jiné nápoje, které výrobce balí do plechovek, můžete mu vytvořit tento stylový dort, který jistě každý muž skrze jeho praktičnost ocení.

Že to zní skvěle, ale nevíte jak na to? Náš návod vás provede výrobou tohoto dortu krok za krokem!

Výběr nápoje

Je opravdu důležité vybrat oblíbený nápoj obdarovaného, v našem případě pivo. Počet plechovek záleží na vašem výběru velikosti dortu.

  • pokud chcete dort střední velikosti, bude vám stačit 25 plechovek oblíbeného nápoje
  • pokud však chcete dort menší velikosti, můžete udělat „dort“ s dvěma patry a tím tak ušetřit 11 plechovek. Počtem se tak dostáváte na 14 plechovek

Korpus dortu

Jako základ dortu nám budou sloužit kruhy z kartonu. Velikost a počet kruhů (2 v případě dvoupatrového dortu a 3 kruhy v případě třípatrového dortu) odhadujeme podle počtu zvolených plechovek.

Z plechovek, které mají tvořit dno vašeho dortu, poskládejte kruh. Tuto velikost kruhu přeneste na karton, který po nakreslení vystřihnete. Takto to opakujte i s dalšími patry.

Tvorba dortu

Základ dortu vytvořte položením prvního pevného kartonového kruhu. Pokud nemáte příliš pevný karton, doporučujeme zakoupit více plechovek z důvodu, že nejspíše budete muset dát jednu i doprostřed kruhu, aby vám vše drželo tak, jak má.

Poté poskládejte na kartonovou podložku kruh z plechovek a tyto plechovky svažte širokou hedvábnou stužkou.

Takto postupujte u všech pater do té doby, dokud se nedostanete k poslednímu patru.

Navrch dortu už můžete jen jednoduše vystřihnout z kartonu čísla/věk obdarovávaného a dort je na světě.

Pevně věříme, že tímto dortem uděláte vašim blízkým radost a že ho patřičně ocení!