Zdraví a krása

Do kolika let rostou prsa?

Do kolika let rostou prsa?

Zajímá vás, do kolika let rostou prsa? V jakém věku obvykle dosahují finální velikosti a zda jsou mezi dívkami v těchto ohledech nějaké odlišnosti? Připravili jsme pro vás článek obsahující důležité informace, který odpoví na všechny vaše otázky.

Obvykle růst prsou končí kolem 18. roku

První zvětšování ženských ňader obvykle začíná kolem věku 8-13 let, tedy v období puberty. Nejčastějším projevem v tomto věku je postupné zvětšování prsních dvorců. K úplnému dokončení vývoje pak nejčastěji dochází ve věku 18-20 let, tedy v tak zvaném post-pubertálním věku.

U každé dívky může být proces odlišný

Zároveň je však potřeba chápat, že výše uvedené údaje jsou pouze orientační. Vývoj velikosti prsou je u každé dívky individuální a u některých se například zastavuje až během dvacátých let života. Záleží na celé řadě faktorů přičemž nejdůležitější roli hraje samozřejmě genetika.

Mohlo by vás také zajímat: Pozná gynekolog, kdy jsem měla styk?

Změny velikosti se mohou projevovat během celého života

Také nesmíme zapomenout zmínit, že proces růstu prsou vlivem dospívání, není konečným determinantem jejich velikosti. Mnoho žen zažívá v průběhu života výrazné změny velikosti vlivem hormonálních změn, ale zejména vlivem změn tělesné hmotnosti. Je velmi pravděpodobné, že snížení tělesné hmotnosti přinese i zmenšení ženských prsou a naopak nabírání na váze obvykle vede k jejich zvětšení.

V zásadě je tak možné konstatovat, že ženská ňadra mohou růst v podstatě v celém průběhu života.

Zdroj: Karidis.co.uk