Zdraví a krása

Divný pocit po kávě? Těchto 6 problémů možná trápí i vás

Divný pocit po kávě? Těchto 6 problémů možná trápí i vás

Trápí vás divný pocit po kávě? Nevíte jaké mohou být příčiny takových stavů a jakým způsobem jim předcházet? Připravili jsme pro vás článek, který vás informuje o všem potřebném a nabídne vám možná řešení. Pokud jsou však problémy výrazné nebo dlouhodobé, rozhodně byste měli svoji situaci konzultovat s lékařem. Ten diagnostikuje individuální příčiny a doporučí vám správný postup, který není možné určit přes internet.

Divný pocit po kávě v důsledku kofeinu

V první řadě je důležité identifikovat, v jakých podobách se u vás divný pocit po kávě projevuje. V důsledku vysoké citlivosti vašeho organismu na kofein se můžete setkat například s:

  • bolestmi hlavy
  • závratěmi
  • zvýšeným srdečním tepem
  • poruchami spánku
  • průjmy
  • obecnou nevoloností

Zatímco u některých lidí se podobné příznaky projevují až po požití velkého množství kofeinu, jiní mohou zaznamenat potíže i po jednom šálku. Citlivost na kofein je individuální a není možné ji paušalizovat. V případě zmíněných příznaků byste měli kávu i jiné nápoje obsahující kofein omezovat nebo i úplně vynechávat.

Mohlo by vás také zajímat: Něco o kávě

Další možné příčiny

Citlivost na kofein navíc nemusí být jediným problémem způsobujícím divný pocit po kávě. Problémy mohou nastat i v případě, že máte citlivý žaludek nebo kávu konzumujte nalačno. Kyselost kávy může dráždit sliznici, což vyvolává nevolnost a jiné nežádoucí pocity.

Jak situaci řešit?

Pokud identifikujete, že problémy plynou z množství konzumovaného kofeinu, měli byste omezit počet vypitých káv nebo i jiných kofeinových nápojů. Jestliže je problém způsoben citlivostí žaludku, pak zkuste kávu konzumovat až po jídle, a také snížit její dávky. V případě, že se vaše problémy projevují dlouhodobě, měli byste pak jednoznačně konzultovat situaci s odborníkem ať už se bude jednat o doktora nebo nutričního specialistu.

Zdroj: Livestrong.com