Zdraví a krása

Cviky na myomy

Cviky na myomy

S myomy v oblasti dělohy se setká až 40 % žen nejčastěji ve věku nad 35 let. Správná léčba vede k vyléčení až v 90 % případů. V tomto článku si rozebereme několik cviků, které Vám pomohou v boji proti tomuto problému:

  • kočičí hřbet
  • jógové výpady
  • trojúhelníková pozice
  • plavání

Kočičí hřbet

Posaďte se do Vámi příjemné pozice, s nádechem předpažte své ruce dolů a s rovnými zády přejděte do kleku. S výdechem přejděte zvolna do vzporu klečmo tak aby paže a nohy svíraly s podložkou pravý úhel. Vyhrbte páteř a udělejte pozici „kočičí hřbet“. 

Mohlo by Vás také zajímat: S čím se chodí na neurologii

Jógové výpady

Tento cvik potřeba provádět pomalu a opravdu se soustředit na správné držení těla. Stojíte snožmo a pokrčíme jednu nohu, která by měla svírat úhel 180 stupňů. 

Tento postup opakujeme zhruba pětkrát na každou nohu. Při provádění cviku se koukáme vždy před sebe. S výdechem dáme nohu před sebe a s nádechem jdeme opět nahoru. 

Trojúhelníková pozice

Při této pozici si můžete dopřát relax a odpočinek, a přitom zapojíte potřebné svaly v těle. Lehněte si na břicho a s výdechem začněte zvedat zadek do vzduchu. Nohy i ruce musejí být propnuté. Hlavu máme mezi rukami a pohled nám směruje na podložku.

Plavání

Často doporučovanou aktivitou je také plavání, které doporučuje celá řada expertů. Díky komplexnímu zapojení celého těla při něm navíc zlepšíte svoji celkovou kondici a fyzičku.

Zdroj: healthcentral.com