Technologie

Co umí chytré hodinky

Co umí chytré hodinky

Žijeme v uspěchaném světě, kdy se na nás starosti a povinnoti všedních dní valí ze všech stran. Ať už se jedná o sportovce, pracují lid, nebo maminky na plný úvazek, každá taková kategorie dnes využívá všechny dostupné moderní technologie, aby si svůj život ulehčila. Dostupnými moderními technologiemi jsou myšleny robotické vysavače, sušičky, robotické zahradní sekačky, myčky, ale také například chytré hodinky, které mají spoustu funkcí, které nám dokáží usnadnit život.

Jaké funkce můžete očekávat?

Jednotlivé funkce chytrých hodinek se liší podle výrobce, série a ceny. Ideální je zlatá střední cesta, která je vhodná nejen pro sportovce, pracující, ale také třeba pro maminky na mateřské dovolené. A co umí takové chytré hodinky? Funkcí je mnoho, tak si pojďme projít ty nejzákladnější a nejdůležitější!

Komunikace a platby

Komunikace bez použití mobilního telefonu dokáže ušetřit spoustu času (odesílání namluvených zpráv, telefonování), to samé platí také pro platby, které můžeme uskutečnit pomocí hodinek bez hledání peněženky a platební karty. Tyto funkce skvěle poskytnou např. chytré hodinky Apple Watch Series 8.

Zdraví 

Pomocí této funkce si můžeme pravidelně kontrolovat tepovou frekvenci, EKG, kvalitu spánku, hodinky nás také upozorní na hlasitou hudbu ve sluchátkách, nebo na to, že je čas se zastavit a odpočinout si. Pro ženy je třeba důležitou funkcí snímání teploty a grafy v menstruačním a ovulačním období. Pro ty, kteří berou pravidelně léky, bude určitou skvělým pomocníkem funkce „Léky“, díky které lze pohodlně evidovat, jaké léky brát, jaké množství a v jaký čas. Některé hodinky dokáží také detekovat autonehodu na přivolání pomoci v nouzové situaci a detekovat pád. Těmito funkcemi nedisponují pouze hodinky Apple, ale také např. chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5.

Pohyb

Pohyb je pro tělo nesmírně důležitý, a proto také funkce pohybu a sportu musí být součástí chytrých hodinek:

  • nastavení vlastních cílů (počet spálených kalorií, počet hodin stání, počet odcvičených minut)
  • upozornění – hodinky nás během dne upozorňují na to, že bychom měli vstát a projít se, nebo kolik nám zbývá do splnění nastavených cílů a poskytují nám rady a tipy, co dělat, abychom cíle dosáhli
  • sport – aplikace skvělá pro sportovce nabízí širokou škálu sportů od běhu, přes plavání až k tancování a různým druhům cvičení
  • výsledky – na konci každého cvičení hodinky ukáží dobu cvičení, počet spálených kalorií, počet uběhnutých kilometrů atd.
  • soutěže – pokud máme s přáteli stejné hodinky, můžeme se zapojovat do různých soutěží a výzev a vzájemně se podporovat a motivovat

GPS, navigace a kompas

Tato funkce je důležitá nejen při řízení auta, ale neztratí se ani při procházce přírodou, nebo houbaření.

  • snadné vyhledávání – chytré hodinky nám velice snadno pomůžou najít zaparkované auto, nebo ztracený mobilní telefon
  • navigace – navigace v hodinkách je skvělou věcí při řízení, pokud nemáme navigaci v autě, není nic jednoduššího, než zapnout cíl na hodinkách a ty nás každou chvíli upozorní, kam máme odbočit a kudy jet (lze používat i na pěší chůzi a jízdu na kole)

Mohlo by vás také zajímat: Jak nabít chytré hodinky bez nabíječky

Rychlé nabíjení

Jsou to například chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5, které se pyšní ultra rychlým nabíjením a výkonnější baterií. Při úplném vybití po připojení na nabíječku po třiceti minutách hlásí zhruba 45% energie.

Další

  1. hudba (přehrávání hudby, podcasty)
  2. kancelář (poznámkový blok, plánované připomínky, grafy, burza, kalkulačka)
  3. stopky, budíky, časovač a další

Existuje samozřejmě i celá řada dalších funkcí, které se v našem výčtu nenachází. Informace o vybavení jednotlivých modelů najdete třeba ve srovnávačích jejich parametrů.