Cestování

Co se vyplatí koupit v Polsku

Co se vyplatí koupit v Polsku

Jestliže chcete vyrazit za levnými nákupy, vydejte se do Polska. Mléko, sýry, salámy a různé pochutiny si koupíte levně a ve velmi dobré kvalitě.

Levné nákupy v Polsku

Polsko je oblíbenou destinací Čechů za nákupy. Jezdí se hned za hranice, kde místní pořádají velké trhy. Na těch koupíte skvělé potraviny i oblečení a také domácí potřeby i řemeslné výrobky ze dřeva a proutí.

I pohonné hmoty se vyplatí, jsou mnohem levnější, než u nás. Jenom si budete muset vystát frontu u benzinky, ale neváhejte a vezměte benzín sebou i do kanystru. Oblečení je velmi hezké a vyplatí se zakoupit si i konfekci, včetně bot, které seženete rovněž zimní.

Polské potraviny

Polské potraviny jsou podobné jako v Česku. Máslo koupíte o polovinu levněji, než tady. Poláci mají v oblibě ryby. Různé uzené makrely, sledě a nebo filetované ryby zakoupíte na pultě u stánku. Prodávají se zde rybí očka, která jsou velmi dobrá. Ryby a nakládaná zelenina jsou zkrátka všude.

Skvělé jsou rovněž sýry, mají mnoho druhů příchutí, smetanový, žampionový, olivový, paprikový nebo rajčatový sýr se prodává v malých vaničkách nebo balený po více kusech. V Polsku nakoupíte i tvrdé sýry dobré chuti i kvality. Ovoce a zeleniny je zde také nepřeberné množství. Polsko je zemědělská země a jablka jsou hned za hranicemi obrovská.

Salámy, klobásky a maso vybízejí k nákupu. Salámy jsou velmi dobré. Maso seženete levně, kuřecí, krůtí nebo vepřové i hovězí. Nakupuje se po velkém množství. Do Polska můžete jet autem i autobusem, jen je lepší jet autem, ať nemusíte tahat nákup.

TIP: Ulehčete si nakupování díky nákupní tašce na kolečkách. Praktického a elegantního pomocníka ocení nakupující každého věku.

Sladké pochutiny

Poláci mají rádi také různé bonbony a malé cukroví. Oblíbené jsou krowky, karamelové bonbony, které prodávají s různými příchutěmi. V nabídce polských trhů jsou i čokoládové bonbony s náplní, kdy každý je zabalen zvlášť v barevném celofánu.  

Seznam věcí, které se vyplatí koupit v Polsku

PotravinaCena v PolskuCena v Česku
Plátkový sýr Eidam 150 g20,33 Kč31,90 Kč
Čerstvé mléko16,90 Kč18,90 Kč
Coca Cola 1l16,75 Kč18,90 Kč
Květák32,05 Kč34,90 Kč

Kde se konají trhy                  

  • Zabelków
  • Polský Těšín
  • Katowice
  • Tuzsin
  • Kudowa Zdroj
  • Kłodzsko