Jídlo a pití

Co se hodí ke šťouchaným bramborám

Co se hodí ke šťouchaným bramborám

Máte chuť na šťouchané brambory a chybí vám inspirace s jakým pokrmem byste je měli podávat? Šťouchané brambory výrobně chutnají například s:

  • se všemi druhy masa
  • se zelenými fazolkami a slaninou
  • s brokolicí
  • s tofu nebo tempehem

S Masem

Šťouchané brambory jsou skvělou variantou přípravy jedné z nejoblíbenějších příloh v kuchyních po celém světě, a tak není divu, že se hodí v podstatě ke každému druhu masa. Hovězí, vepřové, kuřecí nebo i rybí maso v kombinaci se šťouchanými bramborami vždy přinese něco navíc oproti klasickým vařeným bramborám. Jídlo dostává s touto úpravou nový rozměr i určitý punc.

Mohlo by vás také zajímat: Přílohy k lososu

Se zelenými fazolkami a slaninou

Vařené zelené fazolky s osmaženou slaninou jsou výborné i samy o sobě. Společně s vydatnými šťouchanými bramborami u nich však zajistíte lepší a komplexnější nutriční hodnoty i vyváženou chuť. Pokud nemáte v plánu k hlavnímu chodu podávat maso, jedná se o ideální alternativu.

S brokolicí

Brokolice má pevné místo zejména v jídelníčcích fitness nadšenců. Pokud hledáte vyloženě dietní jídlo a nevadí vám absence většího množství bílkovin, může občasnou alternativu představovat právě tato zelenina společně se šťouchanými bramborami.

S tofu nebo tempehem

I náš poslední tip udělá radost zejména veganům a vegetariánům. Místo masa se totiž ke šťouchaným bramborám samozřejmě dají podávat i alternativy, které nejsou živočišného původu. Dobře připravené tofu nebo tempeh, tak mohou přinést zajímavé ozvláštnění a chuťově vyváženou kombinaci.

Zdroj Theheirloompantry.co