Jídlo a pití

Co pít při zvracení

Co pít při zvracení

Zvracení přináší velmi nepříjemné pocity a pojí se s celou řadou zdravotních problémů. V případě, že zastihlo i vás je žádoucí provést několik správných kroků, prostřednictvím kterých můžete zajistit jeho rychlejší odeznění. Do naší redakce často přichází dotaz, co pít při zvracení a proto jsme se rozhodli této problematice věnovat následující článek.

Volte správné nápoje

Na hlavní otázku nabídneme odpověď hned v samém začátku našeho článku. Protože při zvracení dochází k vylučování tekutin z těla, je nutné, abychom je patřičným způsobem doplňovali. Zároveň se však musí jednat o šetrné nápoje, aby nedošlo k dalšímu dráždění. Typicky se doporučuje například pití:

  • čajů
  • rehydratačních roztoků
  • minerálních roztoků

U čajů platí, že by se mělo v ideálním případě jednat o bylinkové nebo žaludeční směsi a konzumaci při vlažných teplotách. Roztoky by zase měly být přímo určeny na pití během žaludečních problémů.

Mohlo by vás také zajímat: Bolest břicha na levé straně dole

Na začátku pijte pouze v malém množství

Důležité je samozřejmě zohlednit také množství přijímaných tekutin. Zejména na začátku zvracení bychom se měli vyhnout pití velkého objemu. Ideální je proto konzumovat daný nápoj například pouze v množství čajových lžiček a postupně se zlepšujícím se stavem přidávat další dávky.

Poraďte se s lékařem

Zvracení může mít celou řadu příčin, a proto je velmi složité vytvořit univerzálně správný postup. V ideálním případě se proto informujte u svého ošetřujícího lékaře, který vám jistě poradí, jaké nápoje i potraviny můžete konzumovat.

Zdroj: uhs.umich.edu