CestováníZábava

Co dělat v Olomouci když prší: Tipy pro rok 2023

Co dělat v Olomouci když prší: Tipy pro rok 2023

Olomouc je krásné město s bohatou historií a kulturou, které nabízí mnoho možností, jak si užít svůj čas i při deštivém počasí.

Aktivity v deštivé Olomouci

  • Navštívit muzea a galerie
  • Prozkoumat historické památky
  • Užít si relaxaci v kavárnách a čajovnách
  • Zúčastnit se kulturních akcí a workshopů
  • Objevovat místní gastronomii

Objevujte krásy místních muzeí

Jednou z nejlepších možností, jak strávit deštivý den v Olomouci, je navštívit některé z místních muzeí a galerií. Můžete například navštívit Muzeum umění Olomouc, které nabízí stálé i dočasné výstavy současného i staršího umění. Další zajímavou alternativou je Vlastivědné muzeum v Olomouci, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře regionu.

Prozkoumejte uzavřené historické památky

Deštivý den je také ideální příležitost prozkoumat historické památky města. I když procházka po městě není za deště nejpříjemnější, můžete navštívit některé z uzavřených památek, jako je například Katedrála sv. Václava, kde se nachází druhý největší varhany v České republice, nebo Arcidiecézní muzeum, které je součástí komplexu olomouckého hradu.

Užijte si pohodu v kavárnách a čajovnách

Při deštivém počasí stojí za to zastavit se v některé z útulných olomouckých kaváren a čajoven. Zde si můžete dopřát teplý nápoj, přečíst si knihu nebo si povídat s přáteli. Doporučujeme navštívit Café Amadeus, které je známé svým výběrem zákusků, nebo čajovnu U Černého koně, kde najdete široký výběr čajů a klidné prostředí.

Mohlo by vás také zajímat: Co nakreslit když se nudím

Kurzy a místní kulturní scéna

Deštivé dny jsou také ideální pro účast na kulturních akcích a workshopech. Olomouc nabízí různé aktivity, jako jsou taneční lekce, jazykové kurzy nebo divadelní představení. Navíc mnoho kulturních institucí, jako je Divadlo Na cucky nebo Palác Edel, pořádá pravidelně zajímavé akce a workshopy.

Kulturní zážitek na talíři

A konečně, nezapomeňte objevovat místní gastronomii. Olomouc je známá svými tvarůžky, které si můžete vyzkoušet v některé z místních restaurací. Doporučujeme navštívit Restauraci Entrée, která nabízí moderní interpretaci moravské kuchyně, nebo se zastavit v pivovaru Moritz, kde si můžete vychutnat pivo a tradiční česká jídla.

Jak cestovat do Olomouce?

Olomouc je městem na několika dopravních tepnách: železniční, autobusové i dálniční. Vlakové nádraží je blízko centra, dosažitelné je pěšky, za několik minut chůze. Nádraží autobusové je sice o něco dál, ale s dobrou dostupností městskou dopravou. Jestliže se vydáte vlastním vozem, využít můžete několika parkovacích domů i běžných parkovišť. Mimochodem, umíte správně sedět za volantem? I to je totiž jeden z prvků výsledné spokojenosti na výletě nebo dovolené autem.

Zdroj: Tripadvisor.com