Cestování

3 krásné zoo v Moravskoslezském kraji

3 krásné zoo v Moravskoslezském kraji

V článku vás seznámíme se 3 zajímavými zoologickými zahradami, které při své další návštěvě Moravskoslezského kraje nesmíte vynechat. Všechny jsou krásné a mají zajímavou historii. Jaké máme na mysli? Čtěte dál.

Za až 5000 zvířaty do Zoo Ostrava

Ostravská zoo je známá tím, že se v ní daří odchovat i ty nejnáročnější druhy zvířat. Díky tomu je zoo provázána se zahraničními organizacemi, které jí umožňují získávat ohrožená zvířata.

V Zoo Ostrava žije obrovské množství zvířat – asi 5 tisíc, z nichž 85 % jsou obratlovci. Prohlédnout si můžete 9 nádherných pavilonů – od Afriky, přes Indii až po Amazonii. Pokud máte celý den, zamiřte do rozsáhlého botanického parku s 8 expozicemi – k vidění jsou bambusy, bonsaje, rostliny Dálného východu a jiné.

TIP: Máte to domu daleko? V tom případě se hodí místní chaty a chalupy k pronájmu. Skvělé pro rodiny, páry i party kamarádů.

Pokud se do zoo vydáte v dubnu až srpnu, je otevřeno od 9 do 19 hodin. Vstupné stojí od 90 kč do 130 Kč.

Zoo Brno na Mniší hoře a plavba po brněnské přehradě

V brněnské zoo žije přibližně 2200 zvířat. Jaké expozice si můžete projít? Obdivovatelé kočkovitých šelem se budou kochat už na začátku zoo, protože na ně čekají Tygří skály, kde své útočiště našli tygři sumerští.

Následně vás čeká část nazvaná Beringie. Najdete tam medvědy kamčatské, vlky arktické, kanadské bobry a rosomáky. Do dolní části zoo byli umístěni silně ohrožení lední medvědi. Určitě nevynechte voliéru s orly bělohlavými, tropické království, africkou vesnici, průchozí expozici klokanů a pro nejmenší, dětskou zoo.

Cena za vstupné se pohybuje od 110 Kč do 150 Kč. Vstup pejska stojí 50 Kč a pro rodinu 450 Kč. Chcete si užít opravdu výjimečný den? Kupte si zvýhodněnou vstupenku obsahující vstup do zoo a plavbu po brněnské přehradě.

Olomoucká zoo skrytá na Svatém Kopečku

Od svého založení byla zoo Olomouc téměř 2x uzavřena, protože na tom nebyla finančně dobře a lidem v okolí vadil typický zvířecí zápach. Naštěstí se v ČR v 70. letech začalo za zoologické zahrady bojovat a tak došlo jak k zachování tak rozsáhlému zvětšení.

Prvních pár let fungovala jako zookoutek s pár kusy zvířat. Po rozšíření už vypadala skoro stejně jako dnes. Přistavil se medvědinec, pavilon divokých šelem, voliéra dravců a 32metrová vyhlídková věž. V té době zoo neměla konkurenci, byla opravdu hodně unikátní.

V 18 expozicích, na ploše 42 ha, zoo chová cca 1620 jedinců ve skoro 400 druzích.

Zoo je přibližně 10 km od centra Olomouce na Svatém Kopečku. Jedou do ní autobusy číslo 11 a 111.

Za vstup zaplatíte od 100 Kč do 140 Kč. Parkování vás vyjde na 70 Kč. Od dubna do srpna je otevřeno od 9 hodin do 20 hodin.