Zdraví a krása

Česnek na hemeroidy

Česnek na hemeroidy

Uzlovitě rozšířené pletence v oblasti lidských intimních partií nám mnohdy působí nemalé potíže. Hemoroidy přitom trápí více než polovinu populace a nevyhýbají se ani mladé generaci. Hodně na hemoroidy trpí i ženy po těžkém porodu a náročném těhotenství. Tlak, nepříjemná bolest, svědění nebo pálení: to vše přispívá k tomu, že se necítíme dobře a jen těžko se mnohdy můžeme věnovat běžným věcem tak, jak bychom chtěli a potřebovali. Proto je potřeba znát způsoby, které nám od nich mohou ulevit. Třeba skvělou česnekovou mast.

Jak se zbavit potíží a mast z česneku

Pro prevenci vzniku hemoroidů pomáhá přidat do stravy například lněná semínka, nastrouhanou salátovou okurku, bílé jogurty, meloun atd. Popíjet můžete i muškátový oříšek, který nastrouháte na struhadle a spojíte ho s malým množstvím vody. Jak je to ale s léčbou a zmíněným česnekem?

Česneková mast na hemoroidy

Ulevit bolestem způsobeným hemoroidy můžete několika způsoby. Přírodní cestou je vyrobit si domácí mast z česneku, která bude tlumit bolesti v oblasti konečníku. Ne nadarmo se říká, že česnek je všelék. V tomto případě to platí dvojnásob.

Příprava je přitom velmi jednoduchá. Kvalitní česnek, který koupíte nejlépe na trhu, rozmačkejte pomocí lisu na česnek. Čerstvě pomačkaný česnek postačí smíchat s kokosovým olejem. Takto připravenou směs postačí vychladit v chladničce. Studená směs, kterou nanesete v inkriminované oblasti, bude mít nejen znecitlivující účinek, ale především dobře vyhojí i samotné hemoroidy. Tato směs má totiž blahodárné účinky na cévy a prokrvení.

Jak hemoroidy vznikají

Vznik hemoroidů není však závislý jen na genetických vlastnostech, ale vzniknout mohou i v době, kdy dochází k zhoršenému prokrvení v oblasti intimních partií. Je potřeba se zamyslet nad způsobem života a stravování, možnostech pohybu atd. Prádlo, které máte celý den na sobě by mělo být co nejpohodlnější. Jedná se samozřejmě především o spodní prádlo, které je nejlepší nosit z čisté bavlny. Prádlo by vás nemělo nikde škrtit, a navíc je důležité, aby bylo i hodně prodyšné.

Důležité je zamyslet se i nad způsobem svého stravování. Následující stravovací návyky byste rozhodně měli opustit:

PořadíTyp stravovacích navýků
1.Konzumace přílišného množství sladkých potravin
2.Nadměrná konzumace alkoholu
3.Tučná jídla
4.Nadměrné množství smažených potravin a uzenin

Ve stravě by naopak neměla chybět vláknina a dostatek tekutin. Právě ten je častou příčinou vzniku hemoroidů v důsledku zácpy.