Ostatní

Ceny benzínu v Polsku Kudowa-Zdrój

Ceny benzínu v Polsku Kudowa-Zdrój

V určitých situacích je pro tuzemské řidiče výhodnější jezdit tankovat do pohraničních oblastí, protože ceny pohonných hmot v těchto místech mohou být podstatně levnější. Jedním z takových míst je město Kudowa-Zdrój nacházející se v polském pohraničí. Jaké jsou aktuální ceny benzínu v Kudowa-Zdrój a vyplatí se zde tankovat?

Oveření ceny benzínu v Polsku Kudowa-Zdrój

Pokud se pokusíte hledat ceny na českém internetu, pravděpodobně příliš nepochodíte. Všechny české zdroje jsou neaktualizované, nebo nabízí informace pouze o jedné vybrané benzínce. Doporučujeme vám proto navštívit stránky https://mapa.nocowanie.pl/kudowa_zdroj/ceny_paliw/ kde jsou všechny informace pravidelně aktualizované a najdete zde i kompletní seznam všech tankovacích míst.

Na vrchní části stránky jsou k dispozici aktuální průměry cen a pod mapou můžete kliknutím na název benzínky ověřit cenu na každé konkrétní pumpě.

Pro úplnost se hodí uvést, že ceny jsou uvedeny v polské měně, takže je samozřejmě potřeba ještě převést hodnoty na české Koruny.

Aktuální průměrné ceny pohonných hmot Polsku Kudowa-Zdrój (31. 8. 2023)

  • LPG: 14,28 CZK/dm3
  • ON: 28,89 CZK/litr
  • Pb98: 32,07 CZK/litr
  • Pb95: 30,72 CZK/litr

Mohlo by vás také zajímat: Co když neudělám jízdy v autoškole

Vyplatí se v Polsku tankovat?

Na tuto otázku bohužel nejde univerzálně odpovědět. Aby se vám tankování v Polsku vyplatilo, je nutné sledovat aktuální ceny a reagovat na případné odchylky. Přestože obecně jsou v roce 2023 ceny na polských benzínkách o něco nižší, nejedná se o žádný propastný rozdíl.

Zároveň je samozřejmě nutné započítat také náklady na dopravu k čerpací stanici a záleží proto výrazně i na vaší lokalitě.